Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2026386

Jphp Module

Świętowaliśmy jubileusz 105 - lecia działalności Drukuj Poleć znajomemu
Świętowaliśmy jubileusz 105 - lecia działalnościW piątek 6 listopada obchodziliśmy podwójne święto w naszej jednostce, był to jubileusz 105- lecia działalności OSP w Zbąszyniu oraz poświęcenie i przekazanie nowego wozu ratowniczo – gaśniczego. O godz. 15.00 odbyła się sesja Rady Miejskiej w remizie, podczas której Naczelnik Zdzisław Prętki przekazał radnym informację o historii i obecnej sytuacji naszej OSP.

 

Wtedy też otrzymaliśmy od władz miejskich gratulacje i podziękowania. Specjalne podziękowanie otrzymał Druk Zdzisław Prętki za długoletnia pracę na stanowisku Komendanta Gminnego OSP. Po sesji odbyło się zwiedzanie remizy, po czym w wszyscy zaproszeni goście i nasi Druhowie udali się w szyku marszowym, prowadzonym przez poczet sztandarowy do kościoła parafialnego, gdzie odprawiona była msza św. w intencji strażaków. Po mszy nastąpiło uroczyste poświęcenie i przekazanie naszej jednostce nowego wozu. Z ramienia Związku Ochotniczych Straży Pożarnej dokonali tego Druh Stefan Mikołajczak, Wiceprezes Zarządu Głównego i Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP oraz Druh Leszek Mądry, Prezes Zarządu Powiatowego. Z ramienia władz samorządowych akty przekazania wręczyli burmistrz Leszek Leśny i przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Chlebowski. Dalsza część uroczystości odbyła się w Domu Katolickim , gdzie wręczyliśmy podziękowania tym, którzy w sposób szczególny pomagali naszej jednostce. Otrzymaliśmy tam również szereg gratulacji. Swoją obecnością zaszczycili nas: Stefan Mikołajczak Wiceprezes Zarządu Głównego, Leszek Mądry Prezes Zarządu Powiatowego, Tomasz Antuszewski Komendant Powiatowy PSP, Józef Ćwiertnia Przewodniczący Sądu Honorowego, Kazimierz Wojciski Komendant Powiatowy PSP w Wolsztynie w stanie spoczynku, Andrzej Wilkoński Starosta Nowotomyski, Zbigniew Piotrowski proboszcz, Andrzej Popko Nadleśniczy Nadleśnictwa Wolsztyn i inni. 
Przygotowaliśmy również niespodziankę dla naszych żon. Każda otrzymała różę, z podziękowaniem za cierpliwość i tolerowanie naszych nieobecności w domach.
Uroczystość uświetnił zbąszyński chór PAUZA. 
Po części oficjalnej kontynuowaliśmy spotkanie integracyjne.

Więcej zdjęć z uroczystości znajdziecie Państwo w naszej galerii

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK