Licznik odwiedzin

Odwiedzaj±cych: 2107143

Jphp Module

Zakończenie szkolenia Drukuj Poleć znajomemu
Zakończenie szkoleniaW sobotę 21 marca 2009 r. zostało zakończone szkolenie przeznaczone dla zb±szyńskich strażaków. Pomysłodawc± przeprowadzonego kursu było biuro promocji i pozyskiwania ¶rodków Urzędu Miejskiego w Zb±szyniu. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejsk± w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Podczas kursu strażacy - ochotnicy zdobyli umiejętno¶ci niezbędne podczas wykonywania zadań ratowniczych, przydatne również w życiu zawodowym. W projekcie udział brać mogli członkowie jednostek OSP działaj±cych na terenie Gminy Zb±szyń, którzy ponadto s± mieszkańcami tejże gminy. Nie bez znaczenia był też stan ich zdrowia, który nie mógł budzić żadnych zastrzeżeń.
Przygotowaniem kursantów zajęła się firma szkoleniowa „RARA AVIS” Sebastian Wachowiak z Rogozińca. W trakcie szkolenia 21 kursantów poznało zasady bezpiecznej ¶cinki drzew szczególnie tych ze złomów i wywrotów, które na pewno napotkaj± podczas swoje służby na rzecz lokalnej społeczno¶ci. 

Trwaj±ce dwa tygodnie szkolenie zostało zakończone państwowym egzaminem potwierdzaj±cym zdobyte kwalifikacje i uprawniaj±cym do wykonywania nowego zawodu. Podczas całodziennego egzaminu zb±szyńskim ochotnikom przyszło zmagać się z egzaminem teoretycznym oraz praktycznym. Strażacy solidnie przygotowali się do egzaminu, o czym może ¶wiadczyć fakt, iż najniższ± ocen± jak± wystawiono była ocena dobra. 

 

Serdecznie gratulujemy

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomy¶lu
Przegl±d Pożarniczy
PCK