Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2026336

Jphp Module

Uczestniczyliśmy w akcjach
Nawałnica przewróciła drzewo na liceum Drukuj Poleć znajomemu

Image8 lipca w godzinach popołudniowych nad Zbąszyniem szalała nawałnica. Potężna wichura i gwałtowna ulewa przewróciły konar starej lipy na dach zbąszyńskiego liceum. Sąsiedzi zaalarmowali zbąszyńską straż, która przy pomocy specjalistycznego sprzętu usunęła drzewo z budynku. Na szczęście oprócz zniszczonych 3 dachówek nic większego się nie stało. Akcja była utrudniona z powodu ciasnej zabudowy i braku miejsca do wjazdu podnośnika.

Czytaj całość
 
Tragedia w Strzyżewie Drukuj Poleć znajomemu
ImageDo tragicznego wydarzenia doszło w Strzyżewie 30 czerwca br. Maszyna do korowania wikliny wciągnęła 26 letniego mężczyżnę, który poniósł śmierć na miejscu. Policja i prokuratura ustalają, jak doszło do tego tragicznego wypadku. Jedyny, przypadkowy świadek próbował wyłączyć maszynę, ale było juz za późno. Na miejsce przyłyło pogotowie ratunkowe oraz jednostki straży ze Zbąszynia, Strzyżewa oraz JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
Kolizja na ul Mostowej w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
ImageW niedzielę 11 maja br. doszło do kolizji drogowej w Zbąszyniu na ul Mostowej. Nadjężdżający od ul 17 stycznia kierowca renault scenic na skrzyżowaniu z ul Na Kępie wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jądącym kierowcą fiata seicento. W wyniku zderzenia 2 pasażerów fiata doznało obrażeń i odwieziono ich do szpitala. W akcji ratowniczej udział brała jednostka OSP Zbąszyń i JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
Płonący balkon na osiedlu Przysiółki w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu

Image11 kwietnia 2014 r. ok. godz. 13.05 na balkonie w jednym z domów jednorodzinnych na osiedlu Przysiółki w Zbąszyniu pojawił się ogień. Jak się okazało ogień mógł powstać od gorącego popiołu, który został w plastikowym wiadrze wystawiony na balkon. W pobliżu wiadra stał również plastikowy stolik i inne łatwopalne przedmioty. Bezmyślność mogła doprowadzić do poważnych strat. Na szczęście jeden z sąsiadów zauważył ogień, przybiegł z gaśnicą i ugasił pożar do przyjazdu zbąszyńskich strażaków.

Czytaj całość
 
Zaczęły się pożary traw Drukuj Poleć znajomemu
Image11 i 12 marca 2014 odnotowano 2 pożary traw. Jeden przy ul. Granicznej nad Obrą, gdzie spłonęło ok. 20 arów. Przyczyną było wypalanie trawy i ogień wymknął się spod kontroli. Dobrze, że nie zajęła się trzcina rosnąca nad brzegiem, gdyż mogłoby dojść do bardzo szybkiego rozprzestrzenienia sie ognia. Był to efekt ewidentnej ludzkiej głupoty.
Czytaj całość
 
Plaga podpaleń w Przyprostyni Drukuj Poleć znajomemu
Image18 stycznia 2014 r. około godziny 18.20 mieszkańcy jednego z domów przy ul. Cegielnianej w Przyprostyni zauważyli ogień w jednej z wiat, które kiedyś wykorzystywano do suszenia cegieł wyrabianych w miejscowej cegielni. Niezwłocznie zawiadomili straż pożarną i sami przygasili ogień gaśnicą. Dzięki temu nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Było to ewidentne podpalenie, gdyż jak stwierdzili świadkowie, czuć było jeszcze benzynę. Wszystkie pożary wybuchały wieczorem, gdy było już ciemno i w dni wolne od pracy. Czas zintensyfikować poszukiwania sprawców tych podpaleń. Na miejsce zjawiły się 2 zastępy OSP Zbąszyń i 2 OSP Przyprostynia.
Czytaj całość
 
Kolizja w pobliżu Wierzchaczewa Drukuj Poleć znajomemu
Image18 stycznia 2014 ok. godz. 9.00 w pobliżu przejazdu kolejowego na Wierzchaczewie kierująca samochodem bmw nie przystosowała prędkości jazdy do warunków atmosferycznych, wpadła w poslizg i uderzyła w drzewo. Przewieziono ją do szpitala w Nowym Tomyśłu, ponieważ skarżyła się na dolegliwości bólowe. Na miejsce przybył jeden zastęp z OSP Zbąszyń.
Czytaj całość
 
Kolejne podpalenie w Przyprostyni Drukuj Poleć znajomemu

Image4 stycznia 2014, około godz. 21.55 podpalacz grasujący w Przyprostyni dokonał kolejnego swego dzieła. Tym razem na przeszkodzie stanęła mu drewniana wieża strażacka, służąca do suszenia węży, znajdująca się za cmentarzem w Przyprostyni. Nie wiadomo, czy to ta sama osoba, która wcześniej podpalała stodołę i budynek gospodarczy, czy inna. W każdym razie przyprostyńskie przypadki podpaleń stają się coraz bardziej zastanawiające. Pierwsza na miejscu była jednostka OSP Zbąszyń, potem dojechała OSP Przyprostynia i JRG z Nowego Tomyśla. Łącznie na miejscy było 6 wozów gaśniczych w tym podnośnik. Zagrożenie mogło być poważne ze względu na drzewa znajdujące się przy wieży, jak i zabytkowy kościółek na pobliskim cmentarzu.

Czytaj całość
 
Pożar w kotłowni na ul. Klemczaka w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
Image30 grudnia 2013 roku ok.godziny 10.00 doszło do pożaru w kotłowni jednego z domów na ul. Klemczaka. W okresie grzewczym często dochodzi do pożarów kominów lub kotłowni. W wielu przypadkach na życzenie właścicieli posesji, którzy nie czyszczą kominów lub w kotłowniach mają wielki bałagan. Jeśli nawet wybuchnie ogień z pieca i w pobliżu nie ma łatwopalnych materiałów, to z wielkim prawdopodobieństwem do pożaru nie dojdzie. Właściciel tej posesji na pewno zabierze się za porządki. W akcji gaśniczej brały udział 2 zastępy OSP Zbąszyń.
Czytaj całość
 
Groźny pożar w Przychodzku Drukuj Poleć znajomemu

Image20 grudnia 2013 o 1.25 w nocy wybuchł groźny pożar w budynku dawnego dworca kolejowego w Przychodzku. Budynek był zamieszkały. Prawdopodobnie pożar powstał od komina. Ogień szybko rozprzestrzenił się na całe poddasze, dlatego wezwano 6 zastępów z OSP. Pierwsze na miejscu były 2 zastępy OSP Zbąszyń i po jednym z Przyprostyni, Łomnicy, Chrośnicy oraz Strzyżewa. Na miejsce zdarzenia przybyła także JRG z Nowego Tomyśla z podnośnikiem. Na szczęście mieszkańcom budynku nic poważniejszego się nie stało, jeden został odwieziony do szpitala na obserwację. Akcja gaśnicza łącznie z dogaszaniem trwała około 5 godzin.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 91 - 100 z 189
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK