Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2026383

Jphp Module

Uczestniczyliśmy w akcjach
Perfidny przyprostyński podpalacz Drukuj Poleć znajomemu

Image30 listopada ok. godz. 02.17 zbąszyńska i przyprostyńska straż zostały wezwane do kolejnego podpalenia w Przyprostyni. Po dwutygodniowej przerwie podpalacz znowu postanowił się perfidnie zabawić i podpalił baloty słomy w gospodarstwie tuż przy szkole podstawowej. Akcja gaśnicza trwała ponad 2,5 godziny. Wszystkie dotychczasowe podpalenia miały miejsce w soboty późnym wieczorem lub w nocy. Wydaje się, że bez zaangażowania mieszkańców wsi, trudno będzie schwytać dowcipnisia.

Czytaj całość
 
Bobry atakują Drukuj Poleć znajomemu

ImageW ostatnim czasie wzrosła aktywność bobrów. Wyrządzają coraz więcej szkód, podgryzają i przewracają drzewa. W ostatnim miesiącu OSP Zbąszyń interweniowała 4 razy. Podgryzione drzewa zagrażały pobliskim budynkom i należało je ściąć i bezpiecznie położyć, a dwukrotnie bobry same przewróciły drzewo na drogę. Podobne zdarzenia mają miejsce w okolicznych miejscowościach, gdzie w pobliżu rzek i jezior bobry budują swoje inżynierskie konstrukcje.

Czytaj całość
 
Znowu podpalenie w Przyprostyni Drukuj Poleć znajomemu

Image15 listopada około godziny 21.30 w Przyprostyni spłonęła przyczepa ze słomą i taśmociąg w jednym z gospodarstw. Ogień zauważył sąsiad. Niestety przyczepa i taśmociąg spłonęły doszczętnie. Wszyscy zastanawiają się nad przyczyna pożaru. Najprawdopodobniej było to podpalenie. Po  kilkumiesięcznej przerwie znowu w Przyprostyni podkładany jest ogień. Spłonęły już dwa gospodarstwa, stara, drewniana wieża strażacka do suszenia węży oraz wiata w dawnej cegielni. Na miejsce przybyły OSP ze Zbąszynia, Przyprostyni oraz JRG z Nowego Tomyśla.

Czytaj całość
 
Wypadek na skrzyżowaniu Drukuj Poleć znajomemu
Image18 października ok godz 20:00 doszło do tragicznego wypadku na skrzyżowaniu dróg w kierunku Chobienic i Perzyn. Nadjeżdżający z Perzyn kierowca toyoty yaris nie zatrzymał się i doprowadził do zderzenia z jadącym ze strony Chobienic peugotem partnerem. Uderzenie było tak silne, że peugeot zatrzymał się na dachu ok 90m dalej. W pojeździe tym podróżowała 3 osobowa rodzina w tym 2 letnie dziecko. Pasażerka po wyciagnięciu z samochodu nie miała przytomności i niestety zmarła w nowotomyskim szpitalu.
Czytaj całość
 
Dom w Nowej Wsi Zbąskiej nieoczekiwanie stanął na drodze kierowcy renault Drukuj Poleć znajomemu
Image3 października 2014 ok. godz. 8.40 kierujący samochodem osobowym marki renault 19 wjechał w dom. Stało się to na łuku drogi w Nowej Wsi Zbąskiej. Co prawda rano była mgła, ale nie do tego stopnia, aby nie zauważyć budynku. Ponadto, kierowca przebywając w karetce pogotowia, na widok policji uciekł na miejscowy cmentarz, gdzie znaleźli go zbąszyńscy strażacy. Przyczyny tej kolizji wyjaśnia policja.
Czytaj całość
 
Zadymienie przy ul. Topolowej w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
Image29 września 2014 r. ok. godz. 19.00 doszło do zadymienia w domu wielorodzinnym przy ul. Topolowej w Zbąszyniu. Wraz z jesiennym ochłodzeniem rozpoczyna się okres dogrzewania domów i mieszkań. Niestety nie wszystkie przewody kominowe są na bieżąco oczyszczane. W skutek takiego stanu rzeczy często dochodzi do zadymień, zagrażających zdrowiu i życiu mieszkańców. Było to pierwsze zadymienie w tym sezonie jesiennym, ale apelujemy o zbadanie stanu przewodów kominowych i posprzątanie wokół pieców. Ponieważ zadymienie jest bardzo poważnym zagrożeniem, na miejsce akcji przybyły aż 3 zastępy z OSP Zbąszyń, jak i 2 wozy z JRG z Nowego Tomyśla w tym podnośnik.
Czytaj całość
 
Częste plamy oleju Drukuj Poleć znajomemu

ImageW ostatnim czasie kilkakrotnie zgłaszane były przypadki występowania plam oleju na drogach. Stwarzają one wielkie niebezpieczeństwo wpadnięcia w poślizg przez pojazd, który na taką plamę najedzie. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na swoje pojazdy, czy szczelne są wszystkie instalacje i przewody. We wtorek 26 sierpnia, struga oleju rozciągała się niemal przez pół miasta. 

Czytaj całość
 
Poszukiwania zaginionego mężczyzny Drukuj Poleć znajomemu
Image12 sierpnia 2014 o godzinie 14.00 rozpoczęto poszukiwania zaginionego mężczyzny z Nowego Dworu, który dzień wcześniej wyszedł z domu z rowerem, prawdopodobnie na grzyby. Przeszukano pobliskie lasy, niestety kilkugodzinna akcja nie przyniosła rezultatu. W poszukiwaniu brali udział strażacy z OSP Zbąszyń, Chrośnica, Łomnica, Strzyżewo i Przyprostynia. Na miejscu byli także strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Tomyślu oraz policja.
Czytaj całość
 
Kolizja w Strzyżewie Drukuj Poleć znajomemu

Image19 lipca 2014 ok. godziny 15.40 doszło do kolizji skutera i busa. Kierujący skuterem jechał ze strony Trzciela i zamierzał skręcić w lewo w kierunku Strzyżewa. Kierowca busa, jadący za skuterem nie zauważył, że kierowca skutera zamierza skręcić w lewo i uderzył go z tyłu pchając motor i 2 jadące nim osoby około 40 metrów. Karetka pogotowia zabrała do szpitala w Nowym Tomyślu osoby jadące skuterem. Na miejsce przybyła także jednostka z OSP Zbąszyń, która zabezpieczyła miejsce kolizji i zneutralizowała wyciekające płyny ze skutera.

Czytaj całość
 
Seria podtopień w Strzyżewie Drukuj Poleć znajomemu
ImageW sobotę 12 lipca wieczorem nad Zbąszyniem o okolicami przeszły bardzo silne opady deszczu. Blisko godzinna ulewa wyrządziła w Strzyżewie najwięcej szkód. Kilka gospodarstw zostało zalanych. Przez blisko 3 godziny strażacy ze Zbąszynia i Strzyżewa wypompowywali wodę z budynków gospodarczych i podwórzy.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 90 z 189
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK