Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2026327

Jphp Module

Uczestniczyliśmy w akcjach
Kolejny pożar sadzy Drukuj Poleć znajomemu
ImagePlagą tegorocznego sezonu grzewczego są pożary w przewodach kominowych. W poniedziałek 23.02.2015 ok. godziny 23.30 doszło do kolejnego zadymienia spowodowanego zapaleniem się sadzy w domu przy ul. Warszawskiej. Wcześnie podobne zdarzenie było w sobotę 21.02.2015 na ul. Zygmunta. Nieczyszczone kominy i nagromadzona w nich sadza są przyczyną zadymień i pożarów, które mogą skończyć się tragicznie dla mieszkańców, zwłaszcza w nocy podczas snu. Na miejsce zdarzenia przybyły 2 zastępy OSP Zbąszyń i JRG z Nowego Tomyśla w tym podnośnik.
Czytaj całość
 
Pożar komina w Strzyżewie Drukuj Poleć znajomemu
Image1 lutego około godz. 16.30 zgłoszono pożar sadzy w kominie w jednym z budynków mieszkalnych w Strzyżewie. Na miejsce przyjechały 2 zastępy OSP Zbąszyń i 2 z JRG Nowy Tomyśl w tym podnośnik oraz OSP Strzyżewo. Strażacy z podnośnika czyścili komin, aby zeskrobać palącą się sadzę i dogasić ją na dole. Nie było to takie proste, gdyż komin nie był prosty, tylko posiadał kilka załamań, na których zatrzymywała się sadza. Właściciel posesji twierdzi, że komin niedawno był czyszczony przez kominiarza. Na szczęście nie doszło do zadymienia domu. Takie sytuacje mogą kończyć się tragicznie, jeśli dojdzie do zapalenia się sadzy w nocy podczas snu mieszkańców. Dlatego ponawiamy apel o czyszczenie przewodów kominowych, jak i sprawdzania jakości usług kominiarskich.
Czytaj całość
 
Pożar budowanego domu w Nądni Drukuj Poleć znajomemu
Image14 stycznia 2015 r. około godziny 17.40 OSP Zbąszyń otrzymała wezwanie do pożaru w nowobudowanym i jeszcze niezamieszkanym budynku w Nądni. Właściciel, najprawdopodobniej przy pomocy małego piecyka próbował dogrzewać budynek. Nastąpiło cofnięcie ognia i zapalił się styropian znajdujący się w pobliżu. Ponieważ generalnie budynek był pusty, w wyniku pożaru nie odnotowano większych strat materialnych. Większy kłopot mógł powstać, ponieważ właściciel zauważył ogień i próbował go ugasić. Gęsty i toksyczny dym palącego styropianu mógł spowodować tragedię. Strażacy po przybyciu na miejsce wyprowadzili mężczyznę i zastosowali tlenoterapię. Wezwano karetkę pogotowia, która odwiozła go do szpitala na obserwację. Na miejsce przybyły OSP z Nądni i Zbąszynia oraz JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
Pożar w kurniku w Nowej Wsi Drukuj Poleć znajomemu
Image11 stycznia 2015 roku około godziny 13:15 wybuchł pożar w kurniku jednego z gospodarstw w Nowej Wsi. Gospodarz dogrzewał zwierzęta butlami gazowymi, na których zamontowane były promienniki. Zatem nie trudno się domyśleć, co było powodem powstania pożaru w budynku, gdzie znajdowała się słoma i siano. Ponieważ była tam zwarta zabudowa i ogień mógł się przenieść na pozostałe budynki, na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy OSP Zbąszyń, 2 z OSP Przyprostynia, 1 z OSP Nowa Wieś i Nądnia. Przyjechały także 3 wozy z JGR Nowy Tomyśl w tym podnośnik.
Czytaj całość
 
Tragedia na drodze w kierunku Dąbrówki Drukuj Poleć znajomemu
Image3 stycznia 2015 około godziny 8.45 doszło do tragicznego wypadku na drodze między Zbąszyniem a Dąbrówką Wlkp. Jadący od strony Dąbrówki kierowca mercedesa nie opanował pojazdu wychodząc z zakrętu, wpadł w poślizg, załapał pobocze, najprawdopodobniej przewrócił się  i bokiem sunął, aż zatrzymał się na drzewie. Siła uderzenia była tak duża, że samochód praktycznie zawisł tyłem na drzewie i strażacy wyciągarką go ściągali. Dalej przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli z wraku kierowcę i pasażerkę, która poniosła śmierć na miejscu. Samochodem, jak się okazało podróżował syn, który kierował pojazdem z matką. Kierowcę w stanie ciężkim helikopterem odtransportowano do szpitala. Z uwagi na granicę województw na miejsce przyjechały OSP Zbąszynek, Dąbrówka i JRG Świebodzin, oraz 2 zastępy OSP Zbąszyń i JGR Nowy Tomyśl. Czynności zabezpieczające przejęły straże wielkopolskie.
Czytaj całość
 
Niespokojna wigilia Drukuj Poleć znajomemu
ImageW wigilię, gdy większość przygotowywała uroczystą kolację wigilijną, strażacy ze Zbąszynia i Stefanowa brali udział w akcji ratowniczej. Około godziny 15.40 zgłoszono pożar w kominie jednego z budynków w Stefanowie. Zapaliła się sadza, powodując rozszczelnienie komina i w konsekwencji duże zadymienie domu. Akcja była dość długotrwała, gdyż utrudnione było dojście do przewodów kominowych. Mieszkańcy mogą mówić o dużym szczęściu, gdyż właśnie mieli wyjeżdżać. Można sobie wyobrazić, co mogliby zastać po powrocie, gdyby ogień pojawił się choć trochę później. W akcji brały udział 3 zastępy z OSP Zbąszyń, jedna z OSP Stefanowo oraz 2 z JRG Nowy Tomyśl.
Czytaj całość
 
Powalone drzewo w kierunku Dąbrówki Drukuj Poleć znajomemu
ImageSilne podmuchy wiatru w ostatnich dniach przewróciły drzewo na drodze w kierunku Dąbrówki Wlkp., było to w sobotę 19 grudnia 2014 około godz. 13.30. Bez względu na to, czy jest to duże drzewo, czy mniejsze, zawsze stwarza zagrożenie, że w chwili, kiedy się łamie będzie przejeżdżał w tym miejscu jakiś samochód, motor, czy rower. Na szczęście nic podobnego się nie zdarzyło. Strażacy z OSP Zbąszyń szybko usunęli zwalone konary i udrożnili przejazd.
Czytaj całość
 
Kolizja 3 samochodów na Przysiółkach w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
Image12 grudnia 14.50 doszło kolizji 3 pojazdów na wysokości stacji Statoil w Zbąszyniu. Jeden pojazd zaczął hamować, a jadący za nim nie zdążył zatrzymać pojazdu, uderzył w jego tył i kolejny podobnie. Na miejsce przyjechała karetka, ratownicy udzielili pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej. Strażacy oczyścili teren i zneutralizowali płyny, które wyciekły z pojazdów.
Czytaj całość
 
Choinka poległa jak długa Drukuj Poleć znajomemu
Image 11 grudnia 2014 około godziny 21.24 zbąszyńscy strażacy ruszyli na ratunek przewróconej choince znajdującej się na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Warszawskiej w Zbąszyniu. Miało być pięknie i świątecznie, a tu choinka miała inne plany. Postanowiła pokazać profesjonalizm montażu. Długa na 5 metrów, została wkopana w piach na głębokość 30 cm. i robotnicy kazali jej stać. Jakkolwiek sytuacja może wydawać się komiczna, to mogła spowodować duże zagrożenie. Całe szczęście, że w tej chwili nie przejeżdżał żaden samochód lub nie było tam przechodnia.
Czytaj całość
 
Pożar w kotłowni w Stefanowicach Drukuj Poleć znajomemu
Image11 grudnia około godziny 7.20 rano zauważono pożar w kotłowni jednego z gospodarstw w Stefanowicach. Zagrożenie było duże, gdyż kotłownie znajdowała się w łączniku pomiędzy budynkami. Jakkolwiek strażacy uznali, że przyczyna pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Ogień po kablu elektrycznym dostał się do piankowej otuliny bojlera. Topiąca się pianka spadała na drewno, co spowodowało pożar. Z uwagi na zagrożenie na miejsce przyjechały 2 zastępy OSP Zbąszyń, jeden z OSP Chrośnica oraz jeden z JRG Nowy Tomyśl. Dobrze, że ogień w porę zauważono, gdyż mógł się przedostać do pozostałych przyległych budynków. Akcji ratowniczej nie pomagał bałagan w kotłowni. W okresie grzewczym, co roku odnotowujemy kilka przypadków pożarów w kotłowniach lub w kominie. Prawie wszystkie powstają z powodu zaniedbań, albo w postaci nieczyszczenia komina, albo bałaganu w kotłowniach.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 71 - 80 z 189
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK