Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2026374

Jphp Module

Uczestniczyliśmy w akcjach
Pożar samochodu w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
Image29 czerwca około godz. 15.15 otrzymaliśmy wezwanie do pożaru samochodu na ul. Sportowej w Zbąszyniu. Po przyjeździe samochód marki vw golf stał już cały w płomieniach. Kierująca pojazdem kobieta zdążyła w porę opuścić pojazd. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Na miejsce przyjechał jeden zastęp OSP Zbąszyń.
Czytaj całość
 
Alarm w Biedronce podczas ćwiczeń Drukuj Poleć znajomemu
ImageW niedzielę 7 czerwca 2015 r. odbywały się ćwiczenia w Zbąszyniu z ratownictwa powodziowego organizowane przez Komendę Powiatową PSP w Nowym Tomyślu. Podczas szkolenia zbąszyńska jednostka otrzymała wezwanie do miejscowego sklepu Biedronka. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że uszkodzeniu uległa szafa sterująca monitoringiem i wydobywał się tylko zapach spalenizny. Na zdarzenie wyjechały jeden zastęp OSP Zbąszyń, jeden z JRG z Nowego Tomyśla wraz z samochodem operacyjnym.
Czytaj całość
 
Przewrócony tir na autostradzie Drukuj Poleć znajomemu
ImageW środę, 20 maja 2015r. o godzinie 6:54 otrzymaliśmy zgłoszenie o przewróconym samochodzie ciężarowym z naczepą na 96 kilometrze autostrady A2, w okolicy miejscowości Łomnica. Do zdarzenia wyjechały dwa zastępy ratownictwa technicznego z JRG Nowy Tomyśl oraz zastęp z jednostki OSP Zbąszyń. Przewrócony samochód przewoził tusze wieprzowe w naczepie chłodni. Kierowca został przetransportowany przez karetkę pogotowia ratunkowego na obserwację do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do momentu przyjazdu zastępczego pojazdu do przeładunku mięsa.
Po przeładunku pojazd został podniesiony przez pomoc drogową. Na miejscu zdarzenia obecne były także służby autostradowe oraz policja. Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Przyczynę zdarzenia ustalają ją policjanci.
Czytaj całość
 
OSP Zbąszyń w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny w Bolewicach Drukuj Poleć znajomemu
ImageW niedzielę, 26 kwietnia 2015r. przed godziną 21:00 oficer dyżurny nowotomyskiej policji odebrał zgłoszenie o zaginięciu 61-letniego mieszkańca miejscowości Bolewice. Mężczyzna wyszedł w sobotę, 26 kwietnia na ryby i do tej chwili nie powrócił. Policjanci podjęli decyzję o potrzebie przeszukania przez straż pożarną stawu znajdującego się przy ulicy Świebodzińskiej w Bolewicach.

Czytaj całość
 
Wypadek w Przyprostyni Drukuj Poleć znajomemu
ImageW środę 15 kwietnia 2015 r. około godziny 23.30 doszło do groźnego wypadku. Wyjeżdżający ze stacji paliw dostawczy bus marki VW LT, nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z nadjeżdżającym ze strony Wolsztyna samochodem ciężarowym marki MAN. Na miejsce przyjechały 2 zastępy z OSP Zbąszyń, JRG Nowy Tomyśl oraz jeden z OSP Przyprostynia, 2 karetki pogotowia i policja. Strażacy musieli przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwolnić zakleszczonego w pojeździe kierowcę busa, udzielili mu, jak i pasażerowi, kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej, po czym karetkami pogotowia odwieziono ich do szpitala z licznymi załamaniami. Kierowcy tira nic poważniejszego się nie stało, strażacy udzielili mu wsparcia psychicznego. Z nieoficjalnych informacji, sprawca wypadku był nietrzeźwy. Sprawę bada policja.
Czytaj całość
 
Na szczęście bez większych strat Drukuj Poleć znajomemu
ImageOstatnie wichury, które przeszły nad zachodnią Polską wyrządziły bardzo wiele szkód. Na szczęście w naszej gminie nie odnotowano większych strat. Zbąszyńska straż wyjeżdżała dwa razy. Pierwsze wezwanie dotyczyło usunięcia drzewa, które przewróciło się nad drogę w okolicach Strzyżewa. Drugie wezwanie dotyczyło zabezpieczenia dachu, z którego wiatr poderwał papę. Były to krótkie, nieskomplikowane interwencje.
Czytaj całość
 
Ćwiczenia w firmie Balda i jednoczesny niespodziewany pożar nasypu kolejowego Drukuj Poleć znajomemu

Image24 marca o godzinie 18.20 rozpoczęły się ćwiczenia Zbąszyńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w firmie Balda w Zbąszyniu. Zgłoszenia dokonał jeden pracownik po zaobserwowaniu pożaru w hali magazynowej i człowieka przygniecionego przez maszynę. Przećwiczono ewakuację pracowników, sprawdzono w ten sposób procedury ratownicze obowiązujące w firmie. Strażacy po przyjeździe na miejsce rozpoczęli poszukiwania pracownika, wydobyli go spod maszyny, ugasili pożar. Sprawdzono również możliwość dostarczenia wody ze zbiornika pożarowego znajdującego się w odległości 300 metrów od hali magazynowej, na wypadek gdyby zabrakło wody w samochodach gaśniczych. Po wszystkim omówiono przebieg ćwiczeń i  wyciągnięto wnioski.

Zaraz po przybyciu na miejsce jeden wóz został skierowany do autentycznego zdarzenia. W tym samym czasie zapalił się nasyp kolejowy przy ul. Topolowej. Strażacy po ugaszeniu pożaru wrócili na miejsce ćwiczeń.

Czytaj całość
 
Kolizja na ul. Mostowej w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
ImageW niedzielę 22 marca około godziny 17.20 zbąszyńska jednostka OSP została zadysponowana do wyjazdu na ul. Mostową, gdzie doszło do niegroźnej kolizji dwóch samochodów osobowych. Akcja polegała na zneutralizowaniu i usunięciu plamy oleju i innych płynów, która powstała na jezdni po zderzeniu samochodów. Wyjechał jeden zastęp strażaków.
Czytaj całość
 
Pierwszy pożar trawy w tym sezonie Drukuj Poleć znajomemu
ImageWe wtorek 17 marca 2015 r. około godziny 14.00 nasza jednostka została zaalarmowana do pożaru trawy przy ulicy Jeziornej w Zbąszyniu. Na miejsce wyjechał jeden zastęp. W drodze strażacy obawiali się, że przy dość silnym wietrze pożar może się bardzo szybko rozprzestrzeniać z uwagi na dużą powierzchnię zarośniętą suchą trzciną. Na szczęście nic podobnego się nie stało. Strażacy dogasili trawę. Na miejscu okazało się, że pożar spowodowały bawiące się zapałkami dzieci z pobliskich domów.
Czytaj całość
 
Pożar samochodu na ul. Senatorskiej w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
ImageW środę 25.02.2015 OSP Zbąszyń wezwana została do palącego się pojazdu na parkingu przy ul. Senatorskiej. Ogień pojawił się w okolicach tłumika. Początkowo właściciel pojazdu sam próbował go ugasić, ale mimo wszystko wezwano straż. Na szczęście nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 70 z 189
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK