Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2026312

Jphp Module

Uczestniczyliśmy w akcjach
Pożar w budynku mieszkalnym na ul. Kraszewskiego w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
ImageW czwartek 10 września 2015 roku około godziny 16.30 zbąszyńska straż pożarna otrzymała wezwanie do pożaru w budynku mieszkalnym na ul. Kraszewskiego w Zbąszyniu. Z pomieszczeń wydobywał się oknami gęsty dym a wewnątrz panowała bardzo wysoka temperatura. Spaleniu uległo prawie całe wyposażenie pokoju. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej bądź w sprzęcie elektrycznym znajdującym się w pokoju. W akcji uczestniczyły 2 zastępy OSP Zbąszyń i jeden z JRG w Nowym Tomyślu.
Czytaj całość
 
Bobry obudziły strażaków Drukuj Poleć znajomemu
Image10 września około godziny 4.40 zbąszyńscy strażacy wezwani zostali do usunięcia powalonego przez bobry drzewa. Powalony gruby konar zatarasował całkowicie drogę w kierunku Trzciela. Strażacy szybko usunęli przeszkodę. Ostatnio występuje coraz więcej podobnych zdarzeń. Ale dlaczego tak wcześnie rano?
Czytaj całość
 
Dwa pożary w poniedziałkowe popołudnie Drukuj Poleć znajomemu
ImageW poniedziałek 7 września 2015 około godziny 13.45 zbąszyńska jednostka OSP otrzymała wezwanie do palącej się wiaty z drewnem przyległej do budynku gospodarczego w osadzie potocznie zwanej „Leśnymi domkami”. Ze względu na duże zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia, wezwano drugi zastęp z OSP Zbąszyń, a także jednostki z OSP Chrośnica i OSP Przyprostynia. Na miejsce zdarzenia przybył także jeden zastęp z JRG Nowy Tomyśl. Ogień szybko opanowano. Podczas dogaszania, strażacy otrzymali kolejne wezwanie do palącej się szopki przy ulicy Garbarskiej w Zbąszyniu, którą mieszkańcy próbowali sami zagasić. Na miejsce szybko przyjechał zastęp strażaków ze Zbąszynia, który wcześniej był wycofany z akcji na Leśnych domkach a później dojechały kolejne jednostki.  Trudno jednoznacznie określić przyczyny tych dwóch pożarów.
Czytaj całość
 
Pożar w budynku gospodarczym w Nowej Wsi Drukuj Poleć znajomemu
ImageW niedzielę 23 sierpnia 2015 około godziny 10.00 powstał pożar w jednym z budynków gospodarczych w Nowej Wsi. Do akcji gaśniczej wyjechały dwa zastępy OSP Zbąszyń oraz po jednym z Nowej Wsi i Nądni. Przyjechał także jeden zastęp z JRG z Nowego Tomyśla. Pożar udało się szybko opanować i na szczęście nie rozprzestrzenił się. Mimo różnych przypuszczeń, przyczyny pożaru jednoznacznie nie ustalono.
Czytaj całość
 
Pożar trawy na Kępie w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
ImageW czwartek 20.08.2015 około godziny 17.40 zbąszyńska straż otrzymała wezwanie do pożaru suchej trawy w pobliżu garaży na ul. Na Kępie w Zbąszyniu. Obszar objęty pożarem obejmował prawie pół hektara. Z powodu wielkiej suszy i możliwości szybkiego rozprzestrzenienia się ognia, także na pobliskie garaże, wezwano również OSP z Przyprostyni i Nądni. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zapruszenie.
Czytaj całość
 
Groźna kolizja między Zbąszyniem a skrzyżowaniem Chrośnica - Łomnica Drukuj Poleć znajomemu
ImageO dużym szczęściu może mówić kierowca vw passata, który w sobotę 1 sierpnia 2015 około godziny 19.30 doprowadził do kolizji swego samochodu na drodze wojewódzkiej 302 kilkaset metrów przed skrzyżowaniem na Chrośnicę. Jadąc od strony Zbąszynia z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał na prawe pobocze, gdzie przez około 200 metrów rozbijał samochód o przydrożne drzewa. Siła uderzeń była tak duża, że samochód zgubił silnik i kilka dużych części. Mimo tak dużego zniszczenia pojazdu, kierowcy i około pięcioletniemu dziecku nic poważnego się nie stało. Na miejsce zdarzenia przyjechały dwa zastępy z OSP Zbąszyń, jeden z JRG Nowy Tomyśl, policja i zespół ratownictwa medycznego. Uczestników kolizji pogotowie przewiozło do szpitala w Nowym Tomyślu, natomiast strażacy zabezpieczyli teren, kierowali ruchem pojazdów, dogasili miejsce, gdzie znajdował się oderwany silnik oraz ścięli drzewo, w które uderzył pojazd, gdyż groziło przewróceniem.
Czytaj całość
 
Wichura zerwała dach w Perzynach Drukuj Poleć znajomemu
ImageW sobotę 25 lipca 2015 r. około godziny 18.30 w wyniku wichury, która przeszła nad Zbąszynem i okolicami doszło do zerwania połaci dachowej na budynku gospodarczym w Perzynach. Zerwany dach nie spadł na ziemię tylko oparł się o budynek mieszkalny stwarzając w każdej chwili zagrożenie zawaleniem na ludzi. Na miejsce przybyli strażacy z OSP Zbąszyń, OSP Przyprostynia oraz podnośnik hydrauliczny w JRG Nowy Tomyśl. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca i opuszczenie dachu na ziemię.
Czytaj całość
 
Niszcząca burza Drukuj Poleć znajomemu
ImageNa szczęście w Gminie Zbąszyń ostatnia burza nie wyrządziła poważnych strat, choć zagrożenie było poważne. Zbąszyńscy strażacy trzykrotnie wyjeżdżali do usuwania nadłamanych gałęzi lub pni drzew. W nocy podczas burzy wyjeżdżali w okolicę Nądni, natomiast dnia następnego w okolicę szkoły podstawowej w Zbąszyniu i na przystań wędkarską, gdzie nadłamane drzewo groziło powaleniem na okoliczne zabudowania. W tym przypadku konieczne było użycie podnośnika z JRG Nowy Tomyśl.
Czytaj całość
 
Pożar na ul. Senatorskiej w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
Image3 lipca 2015 około godz. 17.40 zbąszyńska jednostka OSP otrzymała wezwanie do pożaru drewnianej szopki na ul. Senatorskiej w Zbąszyniu. Ze względu na zwartą zabudowę, bardzo wysoką temperaturę i nagromadzenie łatwopalnych przedmiotów rozprzestrzenienie pożaru było bardzo realne. Dlatego na miejsce skierowano 2 zastępy OSP Zbąszyń, 1 OSP Przyprostynia i 1 JGR z Nowego Tomyśla. Po dogaszeniu ognia strażacy musieli rozebrać spaloną szopkę, aby zapobiec ponownemu powstaniu pożaru.
Czytaj całość
 
Nocny pożar w piwnicy Drukuj Poleć znajomemu
ImageDuże szczęście mieli mieszkańcy jednej z kamienic przy ulicy Zbąskich w Zbąszyniu. 30 czerwca 2015 w nocy o godzinie 50 minut po północy pojawił się ogień w piwnicy od zwarcia instalacji elektrycznej przy lodówce. Szybko pojawił się bardzo gęsty i toksyczny dym od palących się plastikowych i styropianowych elementów lodówki i innych przedmiotów. Dobrze, że mieszkańcy w porę zauważyli zagrożenie, wybiegli z domu, zawiadomili straż pożarną i samodzielnie zaczęli gasić ogień wodą z węża ogrodowego. Przybyli na miejsce strażacy dogasili ogień i specjalnymi wentylatorami oddymili pomieszczenia w domu. Na miejsce zdarzenia przyjechały 2 zastępy OSP Zbąszyń i jeden z JRG Nowy Tomyśl.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 51 - 60 z 189
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK