Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2026362

Jphp Module

Uczestniczyliśmy w akcjach
Groźny wypadek na drodze 302 w okolicy Wierzchaczewa Drukuj Poleć znajomemu
ImageWe wtorek 15 grudnia około godziny 14.50 doszło do bardzo poważnego wypadku na drodze wojewódzkiej 302 w okolicach Wierzchaczewa. Jadący w kierunku Nowego Tomyśla kierowca samochodu osobowego Renault Laguna nagle zjechał na lewy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym samochodem ciężarowym. Kierowca tira opuścił pojazd o własnych siłach, natomiast kierowca Laguny został uwięziony w pojeździe. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych rozcięli pojazd, aby wydobyć z niego poszkodowanego, którego pogotowie odwiozło do szpitala w Nowym Tomyślu. Uderzenie było na tyle silne, że w ciężarówce odpadła kabina kierowcy. Na miejsce przybyły 2 zastępy OSP Zbąszyń, 2 z JRG Nowy Tomyśl wraz z samochodem operacyjnym oraz 2 z OSP Chrośnica. Akcja usuwania skutków zderzenia trwała do godziny 20.30.
Czytaj całość
 
Kolizja z drzewem w okolicach Nądni Drukuj Poleć znajomemu
ImageW sobotę 28 listopada ok godziny 13.00 doszło do kolizji drogowej na drodze z Nądni w kierunku Nowej Wsi. Kierowca samochodu dostawczego zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w drzewo. Trudno w tej chwili stwierdzić jednoznacznie, co mogłoby być przyczyną kolizji z drzewem. Kierowca doznał dość poważnych obrażeń i został odtransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Zielonej Górze. Na miejsce zdarzenia przybył 1 zastęp OSP Zbąszyń, ! OSP Nądnia oraz 1 z JRG Nowy Tomyśl wraz z samochodem ratownictwa technicznego.
Czytaj całość
 
Bobry atakują Drukuj Poleć znajomemu
ImageKolejny już raz, w nocy około godziny 02.00 bobry dają znać o sobie przewracając drzewa na drogę. Podobnie było 1 listopada 2015 r. Ulubionym miejscem bobrów jest droga w kierunku Trzciela, tam budują od jakiegoś czasu swoje żeremia. Do usuwania drzewa zadysponowano jednostkę OSP Zbąszyń.
Czytaj całość
 
Pożar quada na drodze Przyprostynia Zakrzewko Drukuj Poleć znajomemu
ImageW niedzielę 1 listopada około godziny 18.45 na drodze gruntowej z Przyprostyni do Zakrzewka zapalił się quad. O tym fakcie poinformowała straż pożarną przejeżdżająca kobieta. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażaków z OSP Przyprostynia i Zbąszyń okazało się, że kierowca quada i prawdopodobnie pasażer uciekli polami w kierunku Przyprostyni. Strażacy dogasili palący się wrak i zabezpieczyli teren. Na miejsce przybyli również policjanci.
Czytaj całość
 
Kolejny pożar kotłowni Drukuj Poleć znajomemu
ImageW sobotę 10 października około godziny 14.25 OSP Zbąszyń została zaalarmowana do pożaru kotłowni w jednym z budynków jednorodzinnych przy ul. Topolowej w Zbąszyniu. Na miejsce zdarzenia przybyły 3 zastępy zbąszyńskiej straży oraz 1 z JRG z Nowego Tomyśla. Właściciel budynku tuż przed wyjazdem z domu poczuł dym. Sprawdzając budynek, zszedł do kotłowni a tam okazało się, że jest ona cała wypełniona gęstym dymem. Strażacy dogasili pożar i za pomocą specjalnego wentylatora oddymili pomieszczenia.
Czytaj całość
 
Zaczęły się pożary w kominach Drukuj Poleć znajomemu
ImageWraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego, tradycyjne, jak co roku, rozpoczęły się akcje ratownicze spowodowane pożarem w kominach. 8 października około godziny 19.45 zbąszyńska jednostka została zaalarmowana do pożaru komina w Zbąszyniu przy ul. Folwarcznej. Oczywistą przyczyną pożaru, jak zawsze, był niewyczyszczony komin. Działania ratownicze polegały na przeczyszczeniu komina od góry, aby palące się sadze opadły. Wówczas można było je usunąć z komina i dogasić. Strażacy sprawdzili również za pomocą miernika gazów, czy nie doszło do rozszczelnienia komina. Na miejsce przybył również jeden zastęp z JRG Nowy Tomyśl.
Czytaj całość
 
Kolejne podpalenie Drukuj Poleć znajomemu
ImageW sobotę 3 października 2015 r. kilka minut po godzinie 20.00 strażacy ze Zbąszynia i Chrośnicy otrzymali zgłoszenie pożaru stogu słomy w Chrośnicy. Wszystkie okoliczności wskazują na celowe podpalenie. Palący się stóg był w pobliżu zabudowań i lasu, stwarzając dodatkowe zagrożenie. To kolejne podpalenie. Scenariusz się powtarza: sobota, wieczór zgłoszenie pożaru. Strażacy w sposób kontrolowany pilnowali palącej się słomy.
Czytaj całość
 
Celowe podpalenie balotów słomy w Strzyżewie? Drukuj Poleć znajomemu
ImageW niedzielę 27.09.2015 około godziny 21.50 zbąszyńska jednostka OSP otrzymała wezwanie do pożaru stogu słomy na polu w okolicach Strzyżewa. Paliło się około 200 balotów słomy z dala od zabudowań. Strażacy przez około przez 6 godzin dogaszali pożar. Wszystkie okoliczności wskazują na celowe podpalenie. Na miejsce przybyły 2 zastępy OSP Zbąszyń, 2 OSP Przyprostynia, 1 OSP Strzyżewo i JRG Nowy Tomyśl.
Czytaj całość
 
Pożar kotłowni w budynku jednorodzinnym w Przyprostyni Drukuj Poleć znajomemu
ImageW sobotę 27 września około godziny 18.32 zaalarmowano straż pożarną w związku ze zgłoszeniem pożaru w kotłowni w Przyprostyni. Ze względu na duże zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia oraz konieczności ewakuacji mieszkańców na miejsce przybyło aż 9 jednostek straży pożarnej: 3 z OSP Zbąszyń, 3 z OSP Przyprostynia i 3 z JRG Nowy Tomyśl. Przyczyną pożaru było niedopilnowanie przez właściciela pieca, w którym rozpalano ogień. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Strażacy ugasili ogień, oddymili mieszkanie, wyrzucili i dogasili znajdujące się w kotłowni przedmioty. Sprawdzili także za pomocą kamery termowizyjnej, czy nie ma innych źródeł ognia.

Zdjęcia OSP Zbąszyń, PNT.INFO

Czytaj całość
 
Groźna kolizja na drodze między Strzyżewem a Zbąszyniem Drukuj Poleć znajomemu
ImageW piątek 11 września 2015 roku około godziny 19.30, na łuku drogi między Strzyżewem a Zbąszyniem, na drodze Trzciel – Zbąszyń jadąca mercedesem mieszkanka Zbąszynia nie opanowała pojazdu i wypadła z drogi. Samochód po koziołkowaniu zatrzymał się w rowie po przeciwnej stronie. Od samochodu oderwało się koło, które leżało około 50 metrów od pojazdu, co świadczy o dość dużej prędkości. Na miejsce zdarzenia przybyły 2 zastępy OSP Zbąszyń, 2 JRG z Nowego Tomyśla, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjanci. Kierująca pojazdem z ogólnymi obrażeniami została odwieziona do szpitala w Nowym Tomyślu. Strażacy zabezpieczyli i posprzątali teren zdarzenia.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 189
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK