Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2026298

Jphp Module

Uczestniczyliśmy w akcjach
Pożar warsztatu na ul. Poznańskiej w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
ImagePiątkowy poranek 22 kwietnia okazał się bardzo pechowy dla jednego z mieszkańców ul. Poznańskiej w Zbąszyniu. Około godziny 7.30 w jego warsztacie wybuchł pożar. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było zwarcie w jednym z urządzeń znajdującym się w warsztacie. Na szczęście właścicielowi udało się wyjechać samochodem z przyległego garażu. Niestety straty spalonego sprzętu i budowli sięgają kilku tysięcy złotych. W akcji gaśniczej brały udział zastępy z OSP Zbąszyń, Przyprostynia oraz JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
Kolejny pożar sadzy w kominie Drukuj Poleć znajomemu
ImageW czwartek około godziny 22:30 zbąszyńska jednostka OSP otrzymała wezwanie do pożaru sadzy w kominie w jednej z kamienic na ul. 17 stycznia w Zbąszyniu. Do akcji gaśniczej zadysponowano 2 zastępy OSP Zbąszyń, a także jeden z JRG z Nowego Tomyśla oraz podnośnik hydrauliczny. Wysoki, kilkukondygnacyjny budynek utrudniał sprawne przeprowadzenie działań, polegających na czyszczeniu komina z palącej się sadzy. Gaszenie pożaru i sprawdzanie pomieszczeń miernikiem gazowym, aby upewnić się, że nie doszło do rozszczelnienia komina trwało pond 2 i pół godziny.
Czytaj całość
 
O krok od tragedii. Powalone drzewo w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
ImageW niedzielę, 3 kwietnia 2016 około godziny 19:50 zbąszyńscy strażacy odebrali wezwanie do usunięcia powalonego drzewa na ul. Kolejowej w Zbąszyniu. Tego dnia nie było żadnych wichur, czy silniejszych wiatrów, które mogłyby przewrócić drzewo. Uschnięty, wielki konar sam się przewrócił na chodnik, z którego licznie korzystają przechodnie udający się z pociągu w kierunku miasta lub na dworzec PKP. Na ulicy Kolejowej także panuje spory ruch pojazdów. Na szczęście przewracające się drzewo nie spowodowało tragedii. W akcji usuwania drzewa brał udział jeden zastęp OSP Zbąszyń.
Czytaj całość
 
Śnieg, poślizg i samochód w rowie Drukuj Poleć znajomemu
ImagePadający w środę 17 lutego w godzinach popołudniowych i wieczornych śnieg był przyczyną nagłego pogorszenia warunków na drodze. Kilka minut po godzinie 18 , zastępy z OSP Zbąszyń , OSP Nądnia i JRG Nowy Tomyśl oraz zespół ratownictwa medycznego z zostały zadysponowane do kolizji na drodze wojewódzkiej 302 pomiędzy miejscowościami Chlastawa i Nądnia. Tuż za granicą województwa lubuskiego z wielkopolskim samochód osobowy wpadł w poślizg i wjechał do rowu gdzie przewrócił się na bok. Na szczęście 2 osoby, które podróżowały pojazdem nie odniosły żadnych obrażeń ciała.
Czytaj całość
 
Poranny pożar wiaty turystycznej w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
ImageW czwartek 11 lutego 2016 r. około godziny 05.15 nad ranem zbąszyńscy strażacy wyjechali do gaszenia wiaty turystycznej , stojącej nad Obrą w pobliżu kładki Koźlarzy  w Zbąszyniu. Drewniana wiata z trzcinowym poszyciem dachu została ewidentnie podpalona przez nieznanych na razie sprawców. Analiza miejskiego monitoringu, znajdującego się w pobliżu może pomóc w identyfikacji piromanów. W akcji gaśniczej, trwającej ponad 2 godziny, brały udział 2 zastępy OSP Zbąszyń. Strażacy musieli rozebrać cały dach, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się i rozprzestrzenieniu ognia.
Czytaj całość
 
Ćwiczenia na zbiorniku pożarowym w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
Image27 stycznia druhowie z OSP Zbąszyń doskonalili swoje umiejętności ratowania osób i zwierząt z wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa wodnego i lodowego. Ćwiczenia odbywały się na zbiorniku pożarowym w firmie SUR w Zbąszyniu. Podczas ćwiczeń strażacy zostali zaalarmowani do pożaru komina w Zbąszyniu.
Czytaj całość
 
Kolejny pożar w kominie Drukuj Poleć znajomemu
ImagePlagą tegorocznego sezonu grzewczego są pożary w kominach. Do kolejnego doszło 27.01.2016 około godziny 17:50 w Zbąszyniu na ulicy Piotrowskiego. Ogień zauważył sąsiad, który powiadomił straż pożarną. Na miejsce przyjechały 2 zastępy OSP Zbąszyń, które akurat uczestniczyły w ćwiczeniach na basenie pożarowym na terenie firmy SUR w Zbąszyniu oraz 2 z JRG z Nowego Tomyśla w tym podnośnik hydrauliczny. Strażacy z podnośnika wyczyścili komin i wybrali palące się sadze. Nikomu na szczęście nic się nie stało.
Czytaj całość
 
Psu na ratunek Drukuj Poleć znajomemu
Image20 stycznia około godziny 12:37 zbąszyńska straż zaalarmowana została do działań ratowniczych, polegających na wyciągnięciu psa, który wpadł w przerębel w okolicach Strzyżewa. Strażacy przy użyciu sprzętu do działań ratowniczych na lodzie tj. sani lodowych i odpowiednich kombinezonów ruszyli psu na ratunek. Niestety pies nie wytrzymał mrozu, opadł z sił i się utopił, zanim strażacy zdążyli do niego dotrzeć. W akcji uczestniczył również jeden zastęp JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
Częste pożary samochodów Drukuj Poleć znajomemu
ImageW przeciągu kilkunastu dni doszło do 3 zapaleń pojazdów. Jeden miał miejsce na ul. Wypoczynkowej, drugi na ul. Kolonia, trzeci zaś najgroźniejszy, mogący przynieść tragiczne skutki, w dniu 18 stycznia na stacji paliw Orlen w Zbąszyniu. Samochód po zatankowaniu paliwa nie chciał odpalić. Po kilkakrotnej próbie uruchomienia samochodu, pojawił się płomień spod maski silnika. Bardzo szybka reakcja pracowników stacji paliw, którzy przystąpili do gaszenia pojazdu gaśnicami proszkowymi udaremniła rozprzestrzenienie się ognia. Po ugaszeniu pożaru samochód przepchnięto w miejsce oddalone od dystrybutorów. Ze względu na duże zagrożenie do akcji gaśniczej zadysponowano 2 zastępy OSP Zbąszyń oraz 1 z JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
Pożar w domu jednorodzinnym na ul. Mostowej w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
ImageTragicznie mógł się skończyć pożar, który powstał w budynku jednorodzinnym na ul. Mostowej w Zbąszyniu. Mieszkający w nim starszy mężczyzna próbował przeciągnąć do łazienki palący się materac, doprowadzając do podpalenia niektórych przedmiotów, które były po drodze. W łazience nie dał sobie już rady i ogień rozprzestrzenił się na całe pomieszczenie. Mężczyznę z poparzeniami odwieziono do szpitala w Nowym Tomyślu. Na miejsce zdarzenia przybyły 3 zastępy OSP Zbąszyń oraz 2 z JRG Nowy Tomyśl, a także policja i zespół ratownictwa medycznego.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 40 z 189
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK