Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2026353

Jphp Module

Uczestniczyliśmy w akcjach
Kolizja na zakręcie między Zbąszyniem a Przyprostynią Drukuj Poleć znajomemu
ImageDo groźnie wyglądającej kolizji doszło w sobotę 19. listopada 2016 r. około godziny 14.30 w Zbąszyniu w pobliżu zakrętu między ulicą Powstańców Wielkopolskich a Przyprostynią. Kierowca samochodu Opel Vectra, jak się okazało podczas policyjnego dochodzenia, zasnął za kierownicą doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z kierunku Przyprostyni samochodem BMW 3. Kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach, ale mimo wszystko przewieziono ich do szpitala w Nowym Tomyślu na badania. Na miejsce zdarzenie zadysponowano dwa zastępy JRG z Nowego Tomyśla, dwa z OSP Zbąszyń, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Strażacy kierowali ruchem, zabezpieczyli pojazdy odłączając akumulatory oraz zneutralizowali płyny eksploatacyjne z pojazdów, które rozlały się na drogę.
Czytaj całość
 
Pożar w kotłowni w Nowym Dworze Drukuj Poleć znajomemu
Image8 października 2016 r. (sobota) o godzinie 22.28 OSP Zbąszyń otrzymała wezwanie do pożaru, jaki wybuchł w kotłowni w wielorodzinnego budynku w Nowym Dworze. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy OSP Zbąszyń, jeden z OSP Łomnica oraz 2 z JRG Nowy Tomyśl. Pożar szybko ugaszono, dzięki czemu nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Wszystkich mieszkańców domu wcześniej ewakuowano.
Czytaj całość
 
Błonkoskrzydłe kontra strażacy Drukuj Poleć znajomemu
ImageOd kilku tygodni trwa okres, w którym strażacy otrzymują zgłoszenia o zauważonych gniazdach szerszeni i os. Zazwyczaj do takich zdarzeń wyjeżdżają pod wieczór, aż wszystkie owady wrócą do swoich gniazd chyba, stwarzają bezpośrednie zagrożenie. Najpoważniejsze miało miejsce w zbąszyńskim gimnazjum. Aby dojść do gniazda potrzebny był podnośnik hydrauliczny.
Czytaj całość
 
Groźne owady Drukuj Poleć znajomemu
ImageW poniedziałek 25 lipca strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu dwa razy brali udział w unicestwianiu gniazd owadów, które znajdowały się w pomieszczeniach gospodarczych. Jedno gniazdo szerszeni zostało zlikwidowane na posesji w Zbąszyniu natomiast w Przychodzku w jednym gospodarstwie było gniazdo os i 5 gniazd szerszeni. Strażacy do takich sytuacji nie wyjeżdżają alarmowo natychmiast po zgłoszeniu tylko wieczorem, gdy owady wróciły już do gniazd. Wówczas w specjalnych kombinezonach, strącają gniazdo do worka i je unicestwiają.
Czytaj całość
 
Seria zalań po nawałnicy Drukuj Poleć znajomemu
Image14 lipca 2016 nad Zbąszyniem i okolicami przez cały dzień przechodziła ulewa z silnymi podmuchami wiatru. Wiele okolicznych jednostek OSP wyjeżdżało do działań polegających na wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń, podwórzy, gospodarstw. Jednostka OSP Zbąszyń wyjeżdżała 2 razy do zalanego podwórza na ulicy Dowdor - Muśnickiego w Zbąszyniu oraz na dworzec kolejowy, gdzie zalane zostało przejście podziemne na perony.
Czytaj całość
 
Na pomoc Opalenicy Drukuj Poleć znajomemu
ImagePotężna nawałnica, która przeszła nad Opalenicą w dniu 14 czerwca w późnych godzinach popołudniowych wyrządziła bardzo wiele szkód, w postaci zalań piwnic, budynków i ulic. Wiele jednostek straży pożarnej z całego powiatu nowotomyskiego było zadysponowanych do akcji ratowniczych w Opalenicy i okolicznych miejscowościach. W działaniach brał też udział jeden zastęp z OSP Zbąszyń.
Czytaj całość
 
Kolizja na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Poznańskiej w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
ImageWe wtorek 14 czerwca 2016 około godziny 8.00 na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Poznańskiej doszło do kolizji samochodu osobowego i ciężarowego. Na szczęście żadna osoba nie została mocno poszkodowana. Kierowca samochodu osobowego był oszołomiony. Dobrze, że nie było żadnego pasażera w samochodzie. Na miejsce zdarzenia przyjechał jeden zastęp OSP Zbąszyń i JRG Nowy Tomyśl.
Czytaj całość
 
Zabezpieczenie lądowiska helikoptera Drukuj Poleć znajomemu
ImagePraca strażaków jest bardzo różnorodna. Oprócz uczestnictwa a bezpośrednich działaniach ratowniczych, często strażacy zabezpieczają miejsce lądowania śmigłowca z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tak było w poniedziałek 30 maja 2016 roku, kiedy to pogotowie ratunkowe wezwane do młodej dziewczyny w Perzynach zadysponowało LPR, z uwagi na bardzo poważny stan zagrażający jej życiu. Do zabezpieczenia lądowiska, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu zadysponował jednostki OSP Zbąszyń i OSP Przyprostynia.
Czytaj całość
 
Przerwany wąż z gazem w Przyprostyni Drukuj Poleć znajomemu
ImageW czwartek 28 kwietnia 2016 roku około godziny 13:20, podczas prac przy budowie przyłącza kanalizacyjnego do jednego z budynków w Przyprostyni na ulicy Prandoty uszkodzono przyłącze gazowe, przerywając wąż, co doprowadziło do gwałtownego ulatniania się gazu. Na miejsce zdarzenia zadysponowano po jednym zastępie OSP Zbąszyń i  OSP Przyprostynia oraz JRG z Nowego Tomyśla, a także policję i pogotowie gazowe. Strażacy zabezpieczyli miejsce, montując kurtynę wodną i zaginając wąż. Na szczęście nie doszło do nieszczęścia.
Czytaj całość
 
Samozapłon obornika Drukuj Poleć znajomemu
ImageW niedzielę 24 kwietnia około godziny 18.40 zbąszyńska jednostka OSP otrzymała wezwanie do pożaru kurzego obornika, znajdującego się na polu między Zbąszyniem a Strzyżewem. Prawdopodobną przyczyną pożaru był samozapłon. W akcji gaśniczej brał udział jeden zastęp z OSP Zbąszyń.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 30 z 189
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK