Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2026288

Jphp Module

Uczestniczyliśmy w akcjach
Pożar samochodu Drukuj Poleć znajomemu
Image15.02 2017 na ulicy Poznańskiej w Zbąszyniu, kilkanaście minut po godzinie 14.00 zapalił się samochód dostawczy. Na mejsce zdarzenia zadyspowano 2 zastępy OSP Zbąszyń. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w samochodzie.
Czytaj całość
 
Wypadek na autostradzie Drukuj Poleć znajomemu
Image17.02.2017 około godziny 9.45 na autostradzie A2 między węzłem Trzciel a Nowy Tomyśl kierowca samochodu Volkswagen Polo uderzył z dużą prędkością w tył jadącego przed nim samochodu ciężarowego z naczepą. W wyniku zderzenia samochód osobowy uległ doszczętnemu zniszczeniu, a 21 letni kierowca został w nim uwięziony. Strażacy przy użyciu  sprzętu hydraulicznego uwolnili kierowcę, którego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do szpitala. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp OSP Zbąszyń. Oprócz tego w akcji ratowniczej brały udział jednostki z OSP Trzciel, Bolewice, Miedzichowo i JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
Pożar suszarni grzybów w Chrośnicy Drukuj Poleć znajomemu
Image9 lutego br. wczesnym rankiem około godziny 6:04 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru suszarni grzybów w Chrośnicy w sile 2 zastępów. Na miejsce zdarzenia przybyły również zastępy z OSP Chrośnica i Łomnica oraz z JRG Nowy Tomyśl. Łącznie w akcji gaśniczej, która trwała około 1,5 godziny brało udział 8 zastępów straży pożarnej. Właściciel poniósł dość znaczące straty. Pożar powstał przy widlaku, ale co było faktyczną przyczyną, trudno jednoznacznie stwierdzić.
Czytaj całość
 
Dalszy ciąg przygody z kominami Drukuj Poleć znajomemu
ImageNie ma końca pożarów powstających w przewodach kominowych. Następne zdarzenie tego typu miało miejsce w Zbąszyniu na ul. Warszawskiej, 11.01.2017 r. tuż po godzinie 15.00. Przyczyny powstania pożaru są w każdym przypadku takie same. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy OSP Zbąszyń oraz 1 z JRG Nowy Tomyśl. Na szczęście nie doszło do żadnej tragedii, ale komin będzie do naprawy.
Czytaj całość
 
Kolejny pożar sadzy. Tym razem w Przyprostyni Drukuj Poleć znajomemu
ImageW niedzielę 8 stycznia 2017 r. kilka minut po godzinie 18.00 w Przyprostyni doszło do kolejnego pożaru w przewodzie kominowym. To już prawdziwa plaga. Przyczyna zawsze jest ta sama. Nieczyszczony komin, w którym nagromadzona jest sadza i smoła, które pod wpływem wysokiej temperatury zaczynają się palić. Paląca się sadza jeszcze bardziej podnosi temperaturę komina, co często prowadzi do jego rozszczelnienia, czyli po prostu pęknięcia. Przez takie pęknięcia wydostaje się do mieszkania dym, mogący w nocy doprowadzić do zaczadzenia się śpiących tam ludzi. Na szczęście jeszcze najgorszy scenariusz się nie spełnił. Na miejsce zdarzenia zadysponowano po 2 zastępy OSP Zbąszyń i  Przyprostynia oraz drabinę na podnośniku hydraulicznym z JRG Nowy Tomyśl. Po ugaszeniu pożaru strażacy zauważyli rysy na kominie. Teraz kominiarz musi ocenić, czy to powierzchniowa rysa na tynku, czy poważne rozszczelnienie komina.
Czytaj całość
 
Plaga pożarów w kominach Drukuj Poleć znajomemu
ImageDo kolejnego pożaru w kominie doszło 6 stycznia 2017 r. w Strzyżewie kilkanaście minut po godzinie 9.00. Ze względu na bardzo duże zadymienie zadysponowano 2 zastępy OSP Zbąszyń, 2 z JRG Nowy Tomyśl wraz z drabiną hydrauliczną a także miejscową jednostkę. Temperatura w kominie była tak duża, że niestety doszło do jego rozszczelnienia i obecnie komin nie nadaje się do użytku. Szczęście w tym, że do pożaru nie doszło w nocy, jak domownicy spali, gdyż mogłoby wówczas dojść do tragedii. Strażacy z przy użyciu drabiny hydraulicznej z góry wyczyścili komin, oddymili pomieszczenia, sprawdzili czy ogień nie wydostał się przez rozszczelnienie w kominie na inne elementy konstrukcyjne dachu.
Czytaj całość
 
Kolizja z drzewem Drukuj Poleć znajomemu
ImageWe wtorek 3 stycznia 2017 roku na terenie całej Polski wiał dość silny wiatr. Wieczorem kilkanaście minut po godzinie 19.00 zbąszyńska jednostka OSP otrzymała wezwanie do kolizji samochodu osobowego z przewróconym na drogę drzewem. Zdarzenie miało miejsce za Przyprostynią w kierunku Chobienic. Na szczęście kierującej samochodem kobiecie nic się nie stało, natomiast przód samochodu został bardzo poważnie uszkodzony. Do zdarzenia zadysponowana była także jednostka OSP Przyprostynia.
Czytaj całość
 
Pożary w okresie świątecznym Drukuj Poleć znajomemu
Image23 i 26 grudnia 2016 r. doszło do dwóch pożarów. Pierwszy miał miejsce w Zbąszyniu przy ulicy Mostowej, gdzie doszło do pożaru w kotłowni jednego z budynków jednorodzinnych, drugi w Strzyżewie, gdzie zapaliła się sadza w kominie. Śmiało można powiedzieć, że jednego i drugiego zdarzenia można było uniknąć. W Zbąszyniu w akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy z OSP Zbąszyń i jeden z JRG Nowy Tomyśl, natomiast w Strzyżewie po 2 zastępy z OSP Zbąszyń i JRG Nowy Tomyśl.
Czytaj całość
 
Na ul. Dolnej w Zbąszyniu naczepa spadła z samochodu Drukuj Poleć znajomemu
ImageW poniedziałkową noc, 20 minut po północy, strażacy ze zbąszyńskiej jednostki zadysponowani zostali do zdarzenia, które miało miejsce w Zbąszyniu na ulicy Dolnej. Z jadącej ciężarówki odczepiła się naczepa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, aż do zakończenia pracy przez pomoc drogową i kierowaniu ruchem.
Czytaj całość
 
Cichy zabójca w Zbąszyniu Drukuj Poleć znajomemu
ImageCichym zabójcą nazywa się tlenek węgla, bezwonny gaz, powstający podczas procesu palenia. Jego duże stężenie powoduje śmierć. 20 listopada 2016 r. około godziny 13.00 zbąszyńska straż została zaalarmowana do sprawdzenia jednego z mieszkań na osiedlu Na Kępie w Zbąszyniu, z którego wcześniej jedną osobę z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala w Poznaniu na toksykologię. Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia sprawdzili miernikiem wielogazowym stężenie gazów w mieszkaniu. Odczyt wskazywał już niewielkie stężenie. Do szpitala przetransportowano również pozostałe osoby z mieszkania. Oprócz OSP Zbąszyń na miejsce zdarzenie przyjechał także zastęp z JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 189
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK