Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2064559

Jphp Module

Uczestniczyliśmy w akcjach
Niszczycielski Ksawery Drukuj Poleć znajomemu
ImageWieczorem 5 paĹşdziernika 2017 nad zachodnią Polską przeszedł orkan Ksawery wyrządzając wiele strat. Nie oszczędził równieĹź Gminy Zbąszyń. Zbąszyńscy straĹźacy od godziny 19.23 do około 2 w nocy oraz w dniu następnym usuwali skutki nawałnicy. Najwięcej pracy mieli z usuwaniem wiatrołomów. Kilkanaście powalonych na drogę, trakcję elektryczną i samochód drzew wymagało zaangaĹźowania wszystkich wozów poĹźarniczych z OSP Zbąszyń i wielu straĹźaków. Na szczęście oprócz strat materialnych nie było ofiar w ludziach.
Czytaj całość
 
Niszczycielski piorun Drukuj Poleć znajomemu
ImageW czwartek 10 sierpnia w nocy nad Zbąszyniem i okolicami przechodziła potężna burza. O godzinie 4.20 nad ranem piorun uderzył w stodołę jednego z gospodarstw w StrzyĹźewie w wyniku czego powstał poĹźar. Ze względu na zgromadzoną w niej słomę ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Stodoła znajdowała się w zwartej zabudowie zatem było wielkie ryzyko rozprzestrzenienia się poĹźaru na sąsiednie budynki. DyĹźurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu zadysponował do zdarzenia straĹźaków z OSP Zbąszyń, Przyprostynia, Chrośnica, Łomnica i StrzyĹźewo oraz z JRG Nowy Tomyśl. Właściciel gospodarstwa próbował sam ratować zgromadzony sprzęt, w wyniku czego doznał poparzeń i został odwieziony do szpitala. W poĹźarze zginęło teĹź kilkanaście zwierząt.  StraĹźacy po ugaszeniu poĹźaru długo dogaszali tlącą się słomę i elementy drewniane konstrukcji dachu. Słomę naleĹźało wywieźć z miejsca zdarzenia na pole i po części dogaszać. W wyniku poĹźaru zawaliła się równieĹź ściana budynku. Akcja ratowniczo - gaśnicza trwała ponad 12 godzin.
Czytaj całość
 
PoĹźar w domu jednorodzinnym Drukuj Poleć znajomemu
Image24 lipca tuĹź po godzinie 16.00 zbąszyńska OSP zadysponowana została do poĹźaru domu przy ulicy Zenktelera w Zbąszyniu. Na miejsce udały się 2 zastępy straĹźaków ze Zbąszynia i po chwili dojechał równieĹź jeden zastęp z JRG Nowy Tomyśl oraz podnośnik hydrauliczny. Ogień pojawił się na poddaszu. Najprawdopodobniejszą przyczyną poĹźaru było zaprószenie ognia w wyniku prac dekarskich. StraĹźacy, aby dojść do Ĺşródła ognia musieli wyciąć część połaci dachowej. Akcja gaśnicza trwała około 1,5 godziny.
Czytaj całość
 
Pożar kotłowni w budynku gospodarczym w Nądni Drukuj Poleć znajomemu
Image8 maja 2017 r. około godziny 0.44 doszło pożaru kotłowni w budynku gospodarczym w Nądni. Na miejsce zdarzenia przybyły 2 zastępy OSP Zbąszyń, jeden z JRG Nowy Tomyśl i jeden z OSP Nądnia. Spaleniu uległo praktycznie całe pomieszczenie wraz ze znajdującymi się w nim urządzeniami, przedmiotami i zgromadzonym paliwem stałym. Strażacy przy zastosowaniu dwóch prądów wody ugasili pożar, następnie sprawdzili kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym cały budynek. Straty po pożarze są dość znaczne, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.
Czytaj całość
 
Pożar kotłowni w Perzynach Drukuj Poleć znajomemu
ImageW poniedziałek 3 kwietnia 2017 roku około godziny 11.50 zbąszyńska jednostka zadysponowana została do pożaru kotłowni w Perzynach w sile 2 zastępów. Na miejsce przybyli również OSP Przyprostynia i samochód operacyjny z JRG Nowy Tomyśl. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej nie doszło do znacznego rozprzestrzenienia się ognia.
Czytaj całość
 
Pogoń za palącym się samochodem na autostradzie A2 Drukuj Poleć znajomemu
ImageDo dość nietypowego zdarzenia doszło we wtorek 21.03.2017 na autostradzie A2. W jadącym w kierunku Poznania samochodzie ciężarowym wiozącym kilka ton zboża zapaliła się opona, prawdopodobnie od nieodblokowanego hamulca. Kierowca kontynuował jazdę, a za nim goniło go kilka zastępów straży pożarnej. Z uwagi na to, że ciężarówka była na granicy powiatów w pogoni uczestniczyło łącznie aż 6 zastępów z powiatu międzyrzeckiego i nowotomyskiego. Po kilku wezwaniach przez radio, kierowca się zatrzymał i dogaszono oponę.
Czytaj całość
 
Pożar domku letniskowego Drukuj Poleć znajomemu
ImageW niedzielę 19 marca 2017 roku około godziny 14.40 OSP Zbąszyń zadysponowana została do pożaru domku letniskowego w lesie w okolicy między Nową Wsią a Perzynami w sile dwóch zastępów. Z uwagi na duże zagrożenie rozprzestrzenieniem się ognia na pobliskie drzewa, na miejsce zdarzenia zadysponowano również OSP z Nowej Wisi i Przyprostyni oraz JRG Nowy Tomyśl. Domek uległ całkowitemu spaleniu. Ponieważ sytuację szybko opanowano, nie doszło do rozwoju pożaru na pobliski las.
Czytaj całość
 
Sobotnie wichury Drukuj Poleć znajomemu
ImageW sobotę nad większą częścią Polski przeszły duże wichury. Po południu OSP Zbąszyń zadysponowana została do usunięcia powalonego drzewa, które całkowicie zatarasowało drogę za Zbąszyniem w kierunku na Trzciel. Na miejscu była także miejscowa policja. Akcja strażaków polegała na usunięciu drzewa z drogi na pobocze.
Czytaj całość
 
Poważny pożar w Łomnicy Drukuj Poleć znajomemu
ImageW czwartek 2 marca 2017 roku około godziny 11.20 jednostka OSP Zbąszyń otrzymała wezwanie do pożaru kompleksu budynków gospodarczych w Łomnicy. Po przybyciu na miejsce paliła się wiata wypełniona drewnem opałowym oraz trzy drewniane szopy. Ze względu na bardzo poważne zagrożenie rozprzestrzenieniem się ognia spowodowane zgromadzoną dużą ilością drewna i drewnianymi konstrukcjami obiektów na miejsce pożaru przybyły również zastępy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Chrośnica i Łomnica. Na szczęście udało się strażakom zapobiec rozprzestrzenieniu ognia. Straty po pożarze były dość znaczne. Spaleniu uległą wiata wypełniona drewnem i sprzętem oraz 3 drewniane szopy.
Czytaj całość
 
Feralna środa Drukuj Poleć znajomemu
ImageW środę 22 lutego doszło do dwóch bardzo poważnych zdarzeń drogowych. Na szczęście żadne z nich nie skończyło się tragicznie. Około godziny 16.50, na łuku drogi między przejazdem kolejowym Wierzchaczewo a Zbąszyniem, jadący ze Zbąszynia kierowca samochodu citroen wpadł w poślizg i zderzył się z jadącym ze strony Nowego Tomyśla nissanem. W wyniku zderzenia osoby jadące nissanem zostały zakleszczone w pojeździe.  Przybyli na miejsce strażacy, uwolnili pasażerów i kierowcę nissana. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala na obserwację. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z OSP Zbąszyń i JRG Nowy Tomyśl oraz 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego i policję.
Natomiast po około 2 godzinach doszło do kolizji samochodu z drzewem na drodze wojewódzkiej między Wierzchaczewem a Chrośnicą. Silny wiatr wiejący między godziną 17.00 a 18.00 powalił drzewo na drogę, w które wjechał samochód peugeot. Kierowca odniósł rany głowy i został przewieziony do szpitala. Strażacy z OSP Zbąszyń zostali skierowani bezpośrednio z jednego zdarzenia na drugie.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 189
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK