Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2070741

Jphp Module

O krok od tragedii. Powalone drzewo w Zbąszyniu
ImageW niedzielę, 3 kwietnia 2016 około godziny 19:50 zbąszyńscy strażacy odebrali wezwanie do usunięcia powalonego drzewa na ul. Kolejowej w Zbąszyniu. Tego dnia nie było żadnych wichur, czy silniejszych wiatrów, które mogłyby przewrócić drzewo. Uschnięty, wielki konar sam się przewrócił na chodnik, z którego licznie korzystają przechodnie udający się z pociągu w kierunku miasta lub na dworzec PKP. Na ulicy Kolejowej także panuje spory ruch pojazdów. Na szczęście przewracające się drzewo nie spowodowało tragedii. W akcji usuwania drzewa brał udział jeden zastęp OSP Zbąszyń.
Czytaj całość
 
Walne zebranie, nowi członkowie i podsumowanie działalności
ImagePodczas Walnego Zebrania Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu, które odbyło się w niedzielę 28 lutego 2016 r. w szeregi zbąszyńskich strażaków wstąpiło 4 nowych druhów: Bartosz Frąckowiak, Grzegorz Napierała, Bartosz Sołtysik i Łukasz Szaferski, którzy przed zaproszonymi gośćmi tj. Burmistrzem Zbąszynia, Tomaszem Kurasińskim, Prezesem Zarządu Miejsko Gminnego ZOSP RP Jędrzejem Tratwalem i Komendantem Adamem Ruciochem a także asp. Jakubem Kłosowskim, reprezentującym Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu oraz wszystkimi druhami złożyli ślubowanie. Podczas zebrania udzielono absolutorium zarządowi i wybrano zarząd na kolejną , pięcioletnią kadencję w składzie: prezes Maria Kostera - Kaniecka, naczelnik Zdzisław Prętki, zastępca naczelnika Mateusz Klorek, skarbnik Mieczysław Janik, sekretarz Witold Silski i członek Paweł Szczepaniak. Podczas zebrania podsumowano dotychczasową działalność jednostki i zaprezentowano plany na przyszłość. Naczelnik wręczył również nominacje na wyższe funkcje zasłużonym, młodym strażakom.
Czytaj całość
 
Śnieg, poślizg i samochód w rowie
ImagePadający w środę 17 lutego w godzinach popołudniowych i wieczornych śnieg był przyczyną nagłego pogorszenia warunków na drodze. Kilka minut po godzinie 18 , zastępy z OSP Zbąszyń , OSP Nądnia i JRG Nowy Tomyśl oraz zespół ratownictwa medycznego z zostały zadysponowane do kolizji na drodze wojewódzkiej 302 pomiędzy miejscowościami Chlastawa i Nądnia. Tuż za granicą województwa lubuskiego z wielkopolskim samochód osobowy wpadł w poślizg i wjechał do rowu gdzie przewrócił się na bok. Na szczęście 2 osoby, które podróżowały pojazdem nie odniosły żadnych obrażeń ciała.
Czytaj całość
 
Poranny pożar wiaty turystycznej w Zbąszyniu
ImageW czwartek 11 lutego 2016 r. około godziny 05.15 nad ranem zbąszyńscy strażacy wyjechali do gaszenia wiaty turystycznej , stojącej nad Obrą w pobliżu kładki Koźlarzy  w Zbąszyniu. Drewniana wiata z trzcinowym poszyciem dachu została ewidentnie podpalona przez nieznanych na razie sprawców. Analiza miejskiego monitoringu, znajdującego się w pobliżu może pomóc w identyfikacji piromanów. W akcji gaśniczej, trwającej ponad 2 godziny, brały udział 2 zastępy OSP Zbąszyń. Strażacy musieli rozebrać cały dach, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się i rozprzestrzenieniu ognia.
Czytaj całość
 
Ćwiczenia na zbiorniku pożarowym w Zbąszyniu
Image27 stycznia druhowie z OSP Zbąszyń doskonalili swoje umiejętności ratowania osób i zwierząt z wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa wodnego i lodowego. Ćwiczenia odbywały się na zbiorniku pożarowym w firmie SUR w Zbąszyniu. Podczas ćwiczeń strażacy zostali zaalarmowani do pożaru komina w Zbąszyniu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 51 - 55 z 296
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK