Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2107147

Jphp Module

Pożar kotłowni w budynku gospodarczym w Nądni
Image8 maja 2017 r. około godziny 0.44 doszło pożaru kotłowni w budynku gospodarczym w Nądni. Na miejsce zdarzenia przybyły 2 zastępy OSP Zbąszyń, jeden z JRG Nowy Tomyśl i jeden z OSP Nądnia. Spaleniu uległo praktycznie całe pomieszczenie wraz ze znajdującymi się w nim urządzeniami, przedmiotami i zgromadzonym paliwem stałym. Strażacy przy zastosowaniu dwóch prądów wody ugasili pożar, następnie sprawdzili kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym cały budynek. Straty po pożarze są dość znaczne, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.
Czytaj całość
 
Dzień Strażaka
ImageDoroczne święto strażaków odbywa się 4 maja w dniu wspomnienia św. Floriana. Tego dnia druhowie z naszej jednostki udali się do kościoła na mszę św. w intencji strażaków. Po uroczystości w kościele i złożeniu kwiatów pod figurą św. Floriana, kontynuowano uroczystość w remizie, gdzie nastąpiło oficjalne przekazanie sprzętu zakupionego z dotacji Firmy IKEA Industry w postaci niskociśnieniowej poduszki powietrznej wysokiego podnoszenia w obecności dyrektora Pawła Zdunka, burmistrza Zbąszynia Tomasza Kurasińskiego i zaproszonych gości. Wręczono również odznaczenia zasłużonym strażakom z OSP Zbąszyń, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został dh Adam Waśkowiak, Srebrnym dh Łukasz Prętki i dh Mateusz Korek, Brązowym dh Tomasz Kańduła. Odznakę Strażak Wzorowy otrzymali druhowie Dawid Piskorski, Mariusz Obst, Adrian Szot, Marek Obst, Łukasz Szymański i Jakub Wrębel.
Czytaj całość
 
OSP Zbąszyń jednostką roku 2017 woj wielkopolskiego
Image6 maja na wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka w Krotoszynie jednostka OSP Zbąszyń została uhonorowana tytułem Jednostka OSP Wielkopolska 2017 w plebiscycie gazety Głos Wielkopolski Asy Bezpieczeństwa. W imieniu zarządu jednostki nagrodę w postaci 6 hełmów, dyplomu i statuetki odebrał naczelnik Zdzisław Prętki. Głosowanie odbywało się za pomocą smsów wysyłanych przez czytelników gazety przez cały kwiecień.
Czytaj całość
 
Pożar kotłowni w Perzynach
ImageW poniedziałek 3 kwietnia 2017 roku około godziny 11.50 zbąszyńska jednostka zadysponowana została do pożaru kotłowni w Perzynach w sile 2 zastępów. Na miejsce przybyli również OSP Przyprostynia i samochód operacyjny z JRG Nowy Tomyśl. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej nie doszło do znacznego rozprzestrzenienia się ognia.
Czytaj całość
 
Pogoń za palącym się samochodem na autostradzie A2
ImageDo dość nietypowego zdarzenia doszło we wtorek 21.03.2017 na autostradzie A2. W jadącym w kierunku Poznania samochodzie ciężarowym wiozącym kilka ton zboża zapaliła się opona, prawdopodobnie od nieodblokowanego hamulca. Kierowca kontynuował jazdę, a za nim goniło go kilka zastępów straży pożarnej. Z uwagi na to, że ciężarówka była na granicy powiatów w pogoni uczestniczyło łącznie aż 6 zastępów z powiatu międzyrzeckiego i nowotomyskiego. Po kilku wezwaniach przez radio, kierowca się zatrzymał i dogaszono oponę.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 296
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK