Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 1755458

Jphp Module

OSP Zbąszyń jednostką roku 2017 woj wielkopolskiego
Image6 maja na wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka w Krotoszynie jednostka OSP Zbąszyń została uhonorowana tytułem Jednostka OSP Wielkopolska 2017 w plebiscycie gazety Głos Wielkopolski Asy Bezpieczeństwa. W imieniu zarządu jednostki nagrodę w postaci 6 hełmów, dyplomu i statuetki odebrał naczelnik Zdzisław Prętki. Głosowanie odbywało się za pomocą smsów wysyłanych przez czytelników gazety przez cały kwiecień.
Czytaj całość
 
Pożar kotłowni w Perzynach
ImageW poniedziałek 3 kwietnia 2017 roku około godziny 11.50 zbąszyńska jednostka zadysponowana została do pożaru kotłowni w Perzynach w sile 2 zastępów. Na miejsce przybyli również OSP Przyprostynia i samochód operacyjny z JRG Nowy Tomyśl. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej nie doszło do znacznego rozprzestrzenienia się ognia.
Czytaj całość
 
Pogoń za palącym się samochodem na autostradzie A2
ImageDo dość nietypowego zdarzenia doszło we wtorek 21.03.2017 na autostradzie A2. W jadącym w kierunku Poznania samochodzie ciężarowym wiozącym kilka ton zboża zapaliła się opona, prawdopodobnie od nieodblokowanego hamulca. Kierowca kontynuował jazdę, a za nim goniło go kilka zastępów straży pożarnej. Z uwagi na to, że ciężarówka była na granicy powiatów w pogoni uczestniczyło łącznie aż 6 zastępów z powiatu międzyrzeckiego i nowotomyskiego. Po kilku wezwaniach przez radio, kierowca się zatrzymał i dogaszono oponę.
Czytaj całość
 
Pożar domku letniskowego
ImageW niedzielę 19 marca 2017 roku około godziny 14.40 OSP Zbąszyń zadysponowana została do pożaru domku letniskowego w lesie w okolicy między Nową Wsią a Perzynami w sile dwóch zastępów. Z uwagi na duże zagrożenie rozprzestrzenieniem się ognia na pobliskie drzewa, na miejsce zdarzenia zadysponowano również OSP z Nowej Wisi i Przyprostyni oraz JRG Nowy Tomyśl. Domek uległ całkowitemu spaleniu. Ponieważ sytuację szybko opanowano, nie doszło do rozwoju pożaru na pobliski las.
Czytaj całość
 
Sobotnie wichury
ImageW sobotę nad większą częścią Polski przeszły duże wichury. Po południu OSP Zbąszyń zadysponowana została do usunięcia powalonego drzewa, które całkowicie zatarasowało drogę za Zbąszyniem w kierunku na Trzciel. Na miejscu była także miejscowa policja. Akcja strażaków polegała na usunięciu drzewa z drogi na pobocze.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 294
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK