Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 1687469

Jphp Module

Ćwiczenia na zbiorniku pożarowym w Zbąszyniu
Image27 stycznia druhowie z OSP Zbąszyń doskonalili swoje umiejętności ratowania osób i zwierząt z wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa wodnego i lodowego. Ćwiczenia odbywały się na zbiorniku pożarowym w firmie SUR w Zbąszyniu. Podczas ćwiczeń strażacy zostali zaalarmowani do pożaru komina w Zbąszyniu.
Czytaj całość
 
Kolejny pożar w kominie
ImagePlagą tegorocznego sezonu grzewczego są pożary w kominach. Do kolejnego doszło 27.01.2016 około godziny 17:50 w Zbąszyniu na ulicy Piotrowskiego. Ogień zauważył sąsiad, który powiadomił straż pożarną. Na miejsce przyjechały 2 zastępy OSP Zbąszyń, które akurat uczestniczyły w ćwiczeniach na basenie pożarowym na terenie firmy SUR w Zbąszyniu oraz 2 z JRG z Nowego Tomyśla w tym podnośnik hydrauliczny. Strażacy z podnośnika wyczyścili komin i wybrali palące się sadze. Nikomu na szczęście nic się nie stało.
Czytaj całość
 
APEL

Szanowni Państwo,

            Jeśli zechcielibyście wspomóc         

Ochotniczą Straż Pożarną w Zbąszyniu

odpisem 1% swego podatku,
podajemy dane:

 

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Nr KRS 0000116212

informacje uzupełniające:

OSP w Zbąszyniu, ul. Targowisko 3

64-360 Zbąszyń, pow. Nowy Tomyśl

woj. wielkopolskie

Z góry serdecznie dziękujemy !

R A T U J E M Y  Ż Y C I E  I  M I E N I E

 
Psu na ratunek
Image20 stycznia około godziny 12:37 zbąszyńska straż zaalarmowana została do działań ratowniczych, polegających na wyciągnięciu psa, który wpadł w przerębel w okolicach Strzyżewa. Strażacy przy użyciu sprzętu do działań ratowniczych na lodzie tj. sani lodowych i odpowiednich kombinezonów ruszyli psu na ratunek. Niestety pies nie wytrzymał mrozu, opadł z sił i się utopił, zanim strażacy zdążyli do niego dotrzeć. W akcji uczestniczył również jeden zastęp JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
Częste pożary samochodów
ImageW przeciągu kilkunastu dni doszło do 3 zapaleń pojazdów. Jeden miał miejsce na ul. Wypoczynkowej, drugi na ul. Kolonia, trzeci zaś najgroźniejszy, mogący przynieść tragiczne skutki, w dniu 18 stycznia na stacji paliw Orlen w Zbąszyniu. Samochód po zatankowaniu paliwa nie chciał odpalić. Po kilkakrotnej próbie uruchomienia samochodu, pojawił się płomień spod maski silnika. Bardzo szybka reakcja pracowników stacji paliw, którzy przystąpili do gaszenia pojazdu gaśnicami proszkowymi udaremniła rozprzestrzenienie się ognia. Po ugaszeniu pożaru samochód przepchnięto w miejsce oddalone od dystrybutorów. Ze względu na duże zagrożenie do akcji gaśniczej zadysponowano 2 zastępy OSP Zbąszyń oraz 1 z JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 50 z 287
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK