Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2107115

Jphp Module

Samozapłon obornika
ImageW niedzielę 24 kwietnia około godziny 18.40 zbąszyńska jednostka OSP otrzymała wezwanie do pożaru kurzego obornika, znajdującego się na polu między Zbąszyniem a Strzyżewem. Prawdopodobną przyczyną pożaru był samozapłon. W akcji gaśniczej brał udział jeden zastęp z OSP Zbąszyń.
Czytaj całość
 
Pożar warsztatu na ul. Poznańskiej w Zbąszyniu
ImagePiątkowy poranek 22 kwietnia okazał się bardzo pechowy dla jednego z mieszkańców ul. Poznańskiej w Zbąszyniu. Około godziny 7.30 w jego warsztacie wybuchł pożar. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było zwarcie w jednym z urządzeń znajdującym się w warsztacie. Na szczęście właścicielowi udało się wyjechać samochodem z przyległego garażu. Niestety straty spalonego sprzętu i budowli sięgają kilku tysięcy złotych. W akcji gaśniczej brały udział zastępy z OSP Zbąszyń, Przyprostynia oraz JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
Kolejny pożar sadzy w kominie
ImageW czwartek około godziny 22:30 zbąszyńska jednostka OSP otrzymała wezwanie do pożaru sadzy w kominie w jednej z kamienic na ul. 17 stycznia w Zbąszyniu. Do akcji gaśniczej zadysponowano 2 zastępy OSP Zbąszyń, a także jeden z JRG z Nowego Tomyśla oraz podnośnik hydrauliczny. Wysoki, kilkukondygnacyjny budynek utrudniał sprawne przeprowadzenie działań, polegających na czyszczeniu komina z palącej się sadzy. Gaszenie pożaru i sprawdzanie pomieszczeń miernikiem gazowym, aby upewnić się, że nie doszło do rozszczelnienia komina trwało pond 2 i pół godziny.
Czytaj całość
 
Doroczne sprzątanie lasu
ImageCo roku druhowie ze zbąszyńskiej jednostki OSP biorą udział w sprzątaniu terenów leśnych, współpracując przy tym z nadleśnictwem. W tym roku sprzątali pas leśny od plaży w Perzynach wzdłuż jeziora do Nowej Wsi. Zebrano kilka worków śmieci. Po pracy był czas na kiełbaskę z grilla.
Czytaj całość
 
Ognisko Ducha Świętego
ImageW dniu 14 kwietnia, gdy obchodziliśmy rocznicę 1050 lecia chrztu Polski, z inicjatywy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, w całej Polsce strażacy zapalali ogniska o odpowiedniej godzinie, począwszy od południa Polski o godzinie 20.05, aż po północ o godzinie 20.35. Jako, że ogień symbolizuje Ducha Świętego, w ten sposób przeszedł On przez całą Polskę. Oczywiście druhowie z OSP Zbąszyń wzięli udział a tej akcji rozpalając ognisko za remizą o godzinie 20.20, w czasie przewidzianym dla naszej strefy.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 50 z 296
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK