Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 1704015

Jphp Module

Doroczne sprzątanie lasu
ImageCo roku druhowie ze zbąszyńskiej jednostki OSP biorą udział w sprzątaniu terenów leśnych, współpracując przy tym z nadleśnictwem. W tym roku sprzątali pas leśny od plaży w Perzynach wzdłuż jeziora do Nowej Wsi. Zebrano kilka worków śmieci. Po pracy był czas na kiełbaskę z grilla.
Czytaj całość
 
Ognisko Ducha Świętego
ImageW dniu 14 kwietnia, gdy obchodziliśmy rocznicę 1050 lecia chrztu Polski, z inicjatywy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, w całej Polsce strażacy zapalali ogniska o odpowiedniej godzinie, począwszy od południa Polski o godzinie 20.05, aż po północ o godzinie 20.35. Jako, że ogień symbolizuje Ducha Świętego, w ten sposób przeszedł On przez całą Polskę. Oczywiście druhowie z OSP Zbąszyń wzięli udział a tej akcji rozpalając ognisko za remizą o godzinie 20.20, w czasie przewidzianym dla naszej strefy.
Czytaj całość
 
O krok od tragedii. Powalone drzewo w Zbąszyniu
ImageW niedzielę, 3 kwietnia 2016 około godziny 19:50 zbąszyńscy strażacy odebrali wezwanie do usunięcia powalonego drzewa na ul. Kolejowej w Zbąszyniu. Tego dnia nie było żadnych wichur, czy silniejszych wiatrów, które mogłyby przewrócić drzewo. Uschnięty, wielki konar sam się przewrócił na chodnik, z którego licznie korzystają przechodnie udający się z pociągu w kierunku miasta lub na dworzec PKP. Na ulicy Kolejowej także panuje spory ruch pojazdów. Na szczęście przewracające się drzewo nie spowodowało tragedii. W akcji usuwania drzewa brał udział jeden zastęp OSP Zbąszyń.
Czytaj całość
 
Walne zebranie, nowi członkowie i podsumowanie działalności
ImagePodczas Walnego Zebrania Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu, które odbyło się w niedzielę 28 lutego 2016 r. w szeregi zbąszyńskich strażaków wstąpiło 4 nowych druhów: Bartosz Frąckowiak, Grzegorz Napierała, Bartosz Sołtysik i Łukasz Szaferski, którzy przed zaproszonymi gośćmi tj. Burmistrzem Zbąszynia, Tomaszem Kurasińskim, Prezesem Zarządu Miejsko Gminnego ZOSP RP Jędrzejem Tratwalem i Komendantem Adamem Ruciochem a także asp. Jakubem Kłosowskim, reprezentującym Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu oraz wszystkimi druhami złożyli ślubowanie. Podczas zebrania udzielono absolutorium zarządowi i wybrano zarząd na kolejną , pięcioletnią kadencję w składzie: prezes Maria Kostera - Kaniecka, naczelnik Zdzisław Prętki, zastępca naczelnika Mateusz Klorek, skarbnik Mieczysław Janik, sekretarz Witold Silski i członek Paweł Szczepaniak. Podczas zebrania podsumowano dotychczasową działalność jednostki i zaprezentowano plany na przyszłość. Naczelnik wręczył również nominacje na wyższe funkcje zasłużonym, młodym strażakom.
Czytaj całość
 
Śnieg, poślizg i samochód w rowie
ImagePadający w środę 17 lutego w godzinach popołudniowych i wieczornych śnieg był przyczyną nagłego pogorszenia warunków na drodze. Kilka minut po godzinie 18 , zastępy z OSP Zbąszyń , OSP Nądnia i JRG Nowy Tomyśl oraz zespół ratownictwa medycznego z zostały zadysponowane do kolizji na drodze wojewódzkiej 302 pomiędzy miejscowościami Chlastawa i Nądnia. Tuż za granicą województwa lubuskiego z wielkopolskim samochód osobowy wpadł w poślizg i wjechał do rowu gdzie przewrócił się na bok. Na szczęście 2 osoby, które podróżowały pojazdem nie odniosły żadnych obrażeń ciała.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 288
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK