Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 1755450

Jphp Module

Kolizja na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Poznańskiej w Zbąszyniu
ImageWe wtorek 14 czerwca 2016 około godziny 8.00 na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Poznańskiej doszło do kolizji samochodu osobowego i ciężarowego. Na szczęście żadna osoba nie została mocno poszkodowana. Kierowca samochodu osobowego był oszołomiony. Dobrze, że nie było żadnego pasażera w samochodzie. Na miejsce zdarzenia przyjechał jeden zastęp OSP Zbąszyń i JRG Nowy Tomyśl.
Czytaj całość
 
Wywalczyliśmy 4 miejsce na zawodach pożarniczych
ImageW sobotę 11.06.2016 roku odbyły się w Nądni zawody sportowo - pożarnicze. Nasi druhowie startowali w kategorii seniorzy. Przygotowywali się cały tydzień ćwicząc wszystkie elementy, które należy wykonać. Druh Piotrek podczas ćwiczeń odkrył nowe prawo. Zauważył, że woda pod ciśnieniem, przez źle podłączony wąż, jednak popłynie tam gdzie ona sama chce, nie koniecznie tam, gdzie chce strażak. Przetestował to prawo na swoich kolegach, Łukaszu, Tomku i na sobie fundując niezły prysznic. Wierzymy, że nasz druh Piotrek, po odkryciu tego prawa zajdzie daleko. Tymczasem zawody przebiegały w miłej atmosferze, a nasza zgrana ekipa zajęła 4 miejsce na 9 startujących jednostek OSP z terenu Gminy Zbąszyń.
Czytaj całość
 
OSP Zbąszyń na piątkę
ImageDzisiaj, tj. 8 czerwca odbyła się inspekcja gotowości bojowej naszej jednostki, przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu. Sprawdzano mobilność jednostki, czas wyjazdu, wiedzę strażaków wykorzystaną w działaniach ratowniczych według przyjętych założeń, poprawność wykonywania poszczególnych czynności oraz dokumentację. Po zakończeniu działań omówiono ich przebieg i wyciągnięto wnioski do dalszej pracy. Oceniający przyznali naszej jednostce 48 punktów na 50, czyli ocenę bardzo dobrą. Na pochwałę zasługują nasi strażacy, którzy brali bezpośredni udział w inspekcji czyli: Mateusz Klorek, Damian Maciejewski, Mariusz Obst, Marek Obst, Jarek Obst i Piotr Michniewicz. Brawo chłopaki!!!
Czytaj całość
 
Strażacy ze Zbąszynia czyścili rzekę przed spływem kajakowym śladami Karola Wojtyły
ImageJak co roku zbąszyńscy strażacy udrażniali w miarę możliwości rzekę Obrę przed spływem kajakowym Śladami Karola Wojtyły, który obędzie się 11 czerwca br. Wiele oberwanych dużych gałęzi i pni drzew powalonych przez wichury zalega na trasie spływu. Żadne służby się tym nie przejmują, więc jak zwykle strażacy ruszają na ratunek. Szkoda tylko, że są tacy, którzy nie dość, że sami nic nie robią, zwłaszcza za darmo, to jeszcze publicznie wytykają, ze strażacy mają to zrobić w ramach ćwiczeń. Sami wiemy, gdzie jest nasze miejsce i zawsze w słusznych i społecznie pożytecznych inicjatywach chętnie bierzemy udział, bez publicznego wytykania palcem.
Czytaj całość
 
Dzień Dziecka w remizie
ImageOchotnicza Straż Pożarna w Zbąszyniu wraz z klasami bezpieczeństwa publicznego z Liceum Garczyńskiego w Zbąszyniu zorganizowały atrakcje dla dzieci z okazji ich święta. Od godziny 14.00 do 16.00 strażacy z naszej jednostki pokazywali sprzęt, który wykorzystujemy podczas akcji ratowniczych. Dzieci oglądały samochody, samodzielnie obsługiwały sprzęt, na manekinach ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy. Każde dziecko otrzymało pamiątkową maskotkę i oczywiście coś słodkiego. Punktem kulminacyjnym był pokaz ratownictwa technicznego. Dzieci wraz z rodzicami oglądali w jaki sposób strażacy są powiadamiani o akcji i jak ratują osoby poszkodowane w wypadkach samochodowych.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 294
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK