Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2107145

Jphp Module

Finał VII turnieju piłkarskiego w Opalenicy należał do OSP Zbąszyń
Image1 października 2016 r. z okazji 120 - lecia działalności OSP Opalenica, zorganizowano VII turniej piłkarski drużyn pożarniczych im. Dh Stanisława Majchrzaka. Drużyna reprezentująca OSP Zbąszyń okazała się najlepszą, wygrywając finał ze strażakami z PSP Nowy Tomyśl 3:2, wygrywając wcześniej 3:1 z Opalenicą, 2:1 z Wojnowicami oraz 2:1 z Bukowcem. Czyli jesteśmy najlepsi.
Czytaj całość
 
Star 26 w zbąszyńskiej jednostce
ImageStrażacy ze Zbąszynia postanowili za własne pieniądze kupić zabytkowego Stara 26 tzw. babcię. To ma być hołd dla tych wszystkich druhów, którzy się już niestety powoli wykruszają, a którzy przez 112 lat doprowadzili zbąszyńską jednostkę do tak wysokiego poziomu. To taki pomnik na kółkach w podzięce za wielki wysiłek, jaki starsi druhowie wkładali w budowanie jednostki i poświęcenie w akcjach ratowniczych. Samochód został zakupiony od jednostki w Starym Jaromierzu w gminie Kargowa. Teraz strażacy będą "dopieszczać" babcię, doprowadzając samochód do jak najbardziej autentycznego wyglądu. Debiut planowany jest na 4 maja 2017 roku. Samochód będzie brał udział w ważniejszych świętach i uroczystościach strażackich i gminnych, będzie można nim również pojechać np. do ślubu. Zbąszyńska jednostka przymierza się także to organizowania ogólnopolskiego zlotu starów pożarniczych A25 i A26. Cała masa wyzwań przed nami, ale są siły i zapał.
Czytaj całość
 
Błonkoskrzydłe kontra strażacy
ImageOd kilku tygodni trwa okres, w którym strażacy otrzymują zgłoszenia o zauważonych gniazdach szerszeni i os. Zazwyczaj do takich zdarzeń wyjeżdżają pod wieczór, aż wszystkie owady wrócą do swoich gniazd chyba, stwarzają bezpośrednie zagrożenie. Najpoważniejsze miało miejsce w zbąszyńskim gimnazjum. Aby dojść do gniazda potrzebny był podnośnik hydrauliczny.
Czytaj całość
 
OSP Zbąszyń i Lotniskowa Straż Pożarna z Babimostu razem na ćwiczeniach
Image8 sierpnia 2016 strażacy z OSP Zbąszyń wraz ze służbami ratowniczymi z lotniska w Babimoście odbywali wspólne ćwiczenia z ratownictwa wodnego. W związku z tym, że OSP Zbąszyń z racji przynależności do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego otrzymała między innymi specjalizację ratownictwa wodnego a w obrębie działania straży lotniskowej jest jezioro Wojnowskie postanowiono wspólnie przećwiczyć procedury i sposoby ratowania osób na wodzie. Zagrożenie takie istnieje wówczas, gdy np. samolot nie zdąży wyhamować na pasie i wpadnie do jeziora Wojnowskiego lub zostanie skierowany na drugi krąg i przelatuje nad m.in. jeziorami Nowowiejskim lub Błędno w okolicach gminy Zbąszyń. Przećwiczono zagadnienia związane z wyciąganiem poszkodowanych z wody, segregacją rannych oraz udzielaniem pierwszej pomocy
Czytaj całość
 
Groźne owady
ImageW poniedziałek 25 lipca strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu dwa razy brali udział w unicestwianiu gniazd owadów, które znajdowały się w pomieszczeniach gospodarczych. Jedno gniazdo szerszeni zostało zlikwidowane na posesji w Zbąszyniu natomiast w Przychodzku w jednym gospodarstwie było gniazdo os i 5 gniazd szerszeni. Strażacy do takich sytuacji nie wyjeżdżają alarmowo natychmiast po zgłoszeniu tylko wieczorem, gdy owady wróciły już do gniazd. Wówczas w specjalnych kombinezonach, strącają gniazdo do worka i je unicestwiają.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 35 z 296
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK