Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 1755444

Jphp Module

Błonkoskrzydłe kontra strażacy
ImageOd kilku tygodni trwa okres, w którym strażacy otrzymują zgłoszenia o zauważonych gniazdach szerszeni i os. Zazwyczaj do takich zdarzeń wyjeżdżają pod wieczór, aż wszystkie owady wrócą do swoich gniazd chyba, stwarzają bezpośrednie zagrożenie. Najpoważniejsze miało miejsce w zbąszyńskim gimnazjum. Aby dojść do gniazda potrzebny był podnośnik hydrauliczny.
Czytaj całość
 
OSP Zbąszyń i Lotniskowa Straż Pożarna z Babimostu razem na ćwiczeniach
Image8 sierpnia 2016 strażacy z OSP Zbąszyń wraz ze służbami ratowniczymi z lotniska w Babimoście odbywali wspólne ćwiczenia z ratownictwa wodnego. W związku z tym, że OSP Zbąszyń z racji przynależności do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego otrzymała między innymi specjalizację ratownictwa wodnego a w obrębie działania straży lotniskowej jest jezioro Wojnowskie postanowiono wspólnie przećwiczyć procedury i sposoby ratowania osób na wodzie. Zagrożenie takie istnieje wówczas, gdy np. samolot nie zdąży wyhamować na pasie i wpadnie do jeziora Wojnowskiego lub zostanie skierowany na drugi krąg i przelatuje nad m.in. jeziorami Nowowiejskim lub Błędno w okolicach gminy Zbąszyń. Przećwiczono zagadnienia związane z wyciąganiem poszkodowanych z wody, segregacją rannych oraz udzielaniem pierwszej pomocy
Czytaj całość
 
Groźne owady
ImageW poniedziałek 25 lipca strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu dwa razy brali udział w unicestwianiu gniazd owadów, które znajdowały się w pomieszczeniach gospodarczych. Jedno gniazdo szerszeni zostało zlikwidowane na posesji w Zbąszyniu natomiast w Przychodzku w jednym gospodarstwie było gniazdo os i 5 gniazd szerszeni. Strażacy do takich sytuacji nie wyjeżdżają alarmowo natychmiast po zgłoszeniu tylko wieczorem, gdy owady wróciły już do gniazd. Wówczas w specjalnych kombinezonach, strącają gniazdo do worka i je unicestwiają.
Czytaj całość
 
Seria zalań po nawałnicy
Image14 lipca 2016 nad Zbąszyniem i okolicami przez cały dzień przechodziła ulewa z silnymi podmuchami wiatru. Wiele okolicznych jednostek OSP wyjeżdżało do działań polegających na wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń, podwórzy, gospodarstw. Jednostka OSP Zbąszyń wyjeżdżała 2 razy do zalanego podwórza na ulicy Dowdor - Muśnickiego w Zbąszyniu oraz na dworzec kolejowy, gdzie zalane zostało przejście podziemne na perony.
Czytaj całość
 
Na pomoc Opalenicy
ImagePotężna nawałnica, która przeszła nad Opalenicą w dniu 14 czerwca w późnych godzinach popołudniowych wyrządziła bardzo wiele szkód, w postaci zalań piwnic, budynków i ulic. Wiele jednostek straży pożarnej z całego powiatu nowotomyskiego było zadysponowanych do akcji ratowniczych w Opalenicy i okolicznych miejscowościach. W działaniach brał też udział jeden zastęp z OSP Zbąszyń.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 35 z 294
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK