Licznik odwiedzin

Odwiedzaj±cych: 1734375

Jphp Module

OSP Zb±szyń i Lotniskowa Straż Pożarna z Babimostu razem na ćwiczeniach
Image8 sierpnia 2016 strażacy z OSP Zb±szyń wraz ze służbami ratowniczymi z lotniska w Babimo¶cie odbywali wspólne ćwiczenia z ratownictwa wodnego. W zwi±zku z tym, że OSP Zb±szyń z racji przynależno¶ci do Krajowego Systemu Ratowniczo - Ga¶niczego otrzymała między innymi specjalizację ratownictwa wodnego a w obrębie działania straży lotniskowej jest jezioro Wojnowskie postanowiono wspólnie przećwiczyć procedury i sposoby ratowania osób na wodzie. Zagrożenie takie istnieje wówczas, gdy np. samolot nie zd±ży wyhamować na pasie i wpadnie do jeziora Wojnowskiego lub zostanie skierowany na drugi kr±g i przelatuje nad m.in. jeziorami Nowowiejskim lub Błędno w okolicach gminy Zb±szyń. Przećwiczono zagadnienia zwi±zane z wyci±ganiem poszkodowanych z wody, segregacj± rannych oraz udzielaniem pierwszej pomocy
Czytaj cało¶ć
 
GroĽne owady
ImageW poniedziałek 25 lipca strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zb±szyniu dwa razy brali udział w unicestwianiu gniazd owadów, które znajdowały się w pomieszczeniach gospodarczych. Jedno gniazdo szerszeni zostało zlikwidowane na posesji w Zb±szyniu natomiast w Przychodzku w jednym gospodarstwie było gniazdo os i 5 gniazd szerszeni. Strażacy do takich sytuacji nie wyjeżdżaj± alarmowo natychmiast po zgłoszeniu tylko wieczorem, gdy owady wróciły już do gniazd. Wówczas w specjalnych kombinezonach, str±caj± gniazdo do worka i je unicestwiaj±.
Czytaj cało¶ć
 
Seria zalań po nawałnicy
Image14 lipca 2016 nad Zb±szyniem i okolicami przez cały dzień przechodziła ulewa z silnymi podmuchami wiatru. Wiele okolicznych jednostek OSP wyjeżdżało do działań polegaj±cych na wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń, podwórzy, gospodarstw. Jednostka OSP Zb±szyń wyjeżdżała 2 razy do zalanego podwórza na ulicy Dowdor - Mu¶nickiego w Zb±szyniu oraz na dworzec kolejowy, gdzie zalane zostało przej¶cie podziemne na perony.
Czytaj cało¶ć
 
Na pomoc Opalenicy
ImagePotężna nawałnica, która przeszła nad Opalenic± w dniu 14 czerwca w póĽnych godzinach popołudniowych wyrz±dziła bardzo wiele szkód, w postaci zalań piwnic, budynków i ulic. Wiele jednostek straży pożarnej z całego powiatu nowotomyskiego było zadysponowanych do akcji ratowniczych w Opalenicy i okolicznych miejscowo¶ciach. W działaniach brał też udział jeden zastęp z OSP Zb±szyń.
Czytaj cało¶ć
 
Kolizja na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Poznańskiej w Zb±szyniu
ImageWe wtorek 14 czerwca 2016 około godziny 8.00 na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Poznańskiej doszło do kolizji samochodu osobowego i ciężarowego. Na szczę¶cie żadna osoba nie została mocno poszkodowana. Kierowca samochodu osobowego był oszołomiony. Dobrze, że nie było żadnego pasażera w samochodzie. Na miejsce zdarzenia przyjechał jeden zastęp OSP Zb±szyń i JRG Nowy Tomy¶l.
Czytaj cało¶ć
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 35 z 293
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomy¶lu
Przegl±d Pożarniczy
PCK