Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2107096

Jphp Module

Życzenia

Image 

 

Niech te Święta przepełnione będą radością

i wspaniałą, wyjątkową atmosferą, niech

ogarnie wszystkich ciepło i pogoda ducha

a Nowonarodzony wszystkim błogosławi,

dodaje wiary i nadziei.

 

Życzą strażacy

z Ochotniczej Straży Pożarnej

w Zbąszyniu

 

 
Na ul. Dolnej w Zbąszyniu naczepa spadła z samochodu
ImageW poniedziałkową noc, 20 minut po północy, strażacy ze zbąszyńskiej jednostki zadysponowani zostali do zdarzenia, które miało miejsce w Zbąszyniu na ulicy Dolnej. Z jadącej ciężarówki odczepiła się naczepa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, aż do zakończenia pracy przez pomoc drogową i kierowaniu ruchem.
Czytaj całość
 
Cichy zabójca w Zbąszyniu
ImageCichym zabójcą nazywa się tlenek węgla, bezwonny gaz, powstający podczas procesu palenia. Jego duże stężenie powoduje śmierć. 20 listopada 2016 r. około godziny 13.00 zbąszyńska straż została zaalarmowana do sprawdzenia jednego z mieszkań na osiedlu Na Kępie w Zbąszyniu, z którego wcześniej jedną osobę z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala w Poznaniu na toksykologię. Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia sprawdzili miernikiem wielogazowym stężenie gazów w mieszkaniu. Odczyt wskazywał już niewielkie stężenie. Do szpitala przetransportowano również pozostałe osoby z mieszkania. Oprócz OSP Zbąszyń na miejsce zdarzenie przyjechał także zastęp z JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
Kolizja na zakręcie między Zbąszyniem a Przyprostynią
ImageDo groźnie wyglądającej kolizji doszło w sobotę 19. listopada 2016 r. około godziny 14.30 w Zbąszyniu w pobliżu zakrętu między ulicą Powstańców Wielkopolskich a Przyprostynią. Kierowca samochodu Opel Vectra, jak się okazało podczas policyjnego dochodzenia, zasnął za kierownicą doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z kierunku Przyprostyni samochodem BMW 3. Kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach, ale mimo wszystko przewieziono ich do szpitala w Nowym Tomyślu na badania. Na miejsce zdarzenie zadysponowano dwa zastępy JRG z Nowego Tomyśla, dwa z OSP Zbąszyń, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Strażacy kierowali ruchem, zabezpieczyli pojazdy odłączając akumulatory oraz zneutralizowali płyny eksploatacyjne z pojazdów, które rozlały się na drogę.
Czytaj całość
 
Pożar w kotłowni w Nowym Dworze
Image8 października 2016 r. (sobota) o godzinie 22.28 OSP Zbąszyń otrzymała wezwanie do pożaru, jaki wybuchł w kotłowni w wielorodzinnego budynku w Nowym Dworze. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy OSP Zbąszyń, jeden z OSP Łomnica oraz 2 z JRG Nowy Tomyśl. Pożar szybko ugaszono, dzięki czemu nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Wszystkich mieszkańców domu wcześniej ewakuowano.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 296
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK