Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 1734390

Jphp Module

Kolizja na zakręcie między Zbąszyniem a Przyprostynią
ImageDo groźnie wyglądającej kolizji doszło w sobotę 19. listopada 2016 r. około godziny 14.30 w Zbąszyniu w pobliżu zakrętu między ulicą Powstańców Wielkopolskich a Przyprostynią. Kierowca samochodu Opel Vectra, jak się okazało podczas policyjnego dochodzenia, zasnął za kierownicą doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z kierunku Przyprostyni samochodem BMW 3. Kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach, ale mimo wszystko przewieziono ich do szpitala w Nowym Tomyślu na badania. Na miejsce zdarzenie zadysponowano dwa zastępy JRG z Nowego Tomyśla, dwa z OSP Zbąszyń, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Strażacy kierowali ruchem, zabezpieczyli pojazdy odłączając akumulatory oraz zneutralizowali płyny eksploatacyjne z pojazdów, które rozlały się na drogę.
Czytaj całość
 
Pożar w kotłowni w Nowym Dworze
Image8 października 2016 r. (sobota) o godzinie 22.28 OSP Zbąszyń otrzymała wezwanie do pożaru, jaki wybuchł w kotłowni w wielorodzinnego budynku w Nowym Dworze. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy OSP Zbąszyń, jeden z OSP Łomnica oraz 2 z JRG Nowy Tomyśl. Pożar szybko ugaszono, dzięki czemu nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Wszystkich mieszkańców domu wcześniej ewakuowano.
Czytaj całość
 
Finał VII turnieju piłkarskiego w Opalenicy należał do OSP Zbąszyń
Image1 października 2016 r. z okazji 120 - lecia działalności OSP Opalenica, zorganizowano VII turniej piłkarski drużyn pożarniczych im. Dh Stanisława Majchrzaka. Drużyna reprezentująca OSP Zbąszyń okazała się najlepszą, wygrywając finał ze strażakami z PSP Nowy Tomyśl 3:2, wygrywając wcześniej 3:1 z Opalenicą, 2:1 z Wojnowicami oraz 2:1 z Bukowcem. Czyli jesteśmy najlepsi.
Czytaj całość
 
Star 26 w zbąszyńskiej jednostce
ImageStrażacy ze Zbąszynia postanowili za własne pieniądze kupić zabytkowego Stara 26 tzw. babcię. To ma być hołd dla tych wszystkich druhów, którzy się już niestety powoli wykruszają, a którzy przez 112 lat doprowadzili zbąszyńską jednostkę do tak wysokiego poziomu. To taki pomnik na kółkach w podzięce za wielki wysiłek, jaki starsi druhowie wkładali w budowanie jednostki i poświęcenie w akcjach ratowniczych. Samochód został zakupiony od jednostki w Starym Jaromierzu w gminie Kargowa. Teraz strażacy będą "dopieszczać" babcię, doprowadzając samochód do jak najbardziej autentycznego wyglądu. Debiut planowany jest na 4 maja 2017 roku. Samochód będzie brał udział w ważniejszych świętach i uroczystościach strażackich i gminnych, będzie można nim również pojechać np. do ślubu. Zbąszyńska jednostka przymierza się także to organizowania ogólnopolskiego zlotu starów pożarniczych A25 i A26. Cała masa wyzwań przed nami, ale są siły i zapał.
Czytaj całość
 
Błonkoskrzydłe kontra strażacy
ImageOd kilku tygodni trwa okres, w którym strażacy otrzymują zgłoszenia o zauważonych gniazdach szerszeni i os. Zazwyczaj do takich zdarzeń wyjeżdżają pod wieczór, aż wszystkie owady wrócą do swoich gniazd chyba, stwarzają bezpośrednie zagrożenie. Najpoważniejsze miało miejsce w zbąszyńskim gimnazjum. Aby dojść do gniazda potrzebny był podnośnik hydrauliczny.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 293
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK