Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 1755445

Jphp Module

Cichy zabójca w Zbąszyniu
ImageCichym zabójcą nazywa się tlenek węgla, bezwonny gaz, powstający podczas procesu palenia. Jego duże stężenie powoduje śmierć. 20 listopada 2016 r. około godziny 13.00 zbąszyńska straż została zaalarmowana do sprawdzenia jednego z mieszkań na osiedlu Na Kępie w Zbąszyniu, z którego wcześniej jedną osobę z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala w Poznaniu na toksykologię. Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia sprawdzili miernikiem wielogazowym stężenie gazów w mieszkaniu. Odczyt wskazywał już niewielkie stężenie. Do szpitala przetransportowano również pozostałe osoby z mieszkania. Oprócz OSP Zbąszyń na miejsce zdarzenie przyjechał także zastęp z JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
Kolizja na zakręcie między Zbąszyniem a Przyprostynią
ImageDo groźnie wyglądającej kolizji doszło w sobotę 19. listopada 2016 r. około godziny 14.30 w Zbąszyniu w pobliżu zakrętu między ulicą Powstańców Wielkopolskich a Przyprostynią. Kierowca samochodu Opel Vectra, jak się okazało podczas policyjnego dochodzenia, zasnął za kierownicą doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z kierunku Przyprostyni samochodem BMW 3. Kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach, ale mimo wszystko przewieziono ich do szpitala w Nowym Tomyślu na badania. Na miejsce zdarzenie zadysponowano dwa zastępy JRG z Nowego Tomyśla, dwa z OSP Zbąszyń, zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Strażacy kierowali ruchem, zabezpieczyli pojazdy odłączając akumulatory oraz zneutralizowali płyny eksploatacyjne z pojazdów, które rozlały się na drogę.
Czytaj całość
 
Pożar w kotłowni w Nowym Dworze
Image8 października 2016 r. (sobota) o godzinie 22.28 OSP Zbąszyń otrzymała wezwanie do pożaru, jaki wybuchł w kotłowni w wielorodzinnego budynku w Nowym Dworze. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy OSP Zbąszyń, jeden z OSP Łomnica oraz 2 z JRG Nowy Tomyśl. Pożar szybko ugaszono, dzięki czemu nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Wszystkich mieszkańców domu wcześniej ewakuowano.
Czytaj całość
 
Finał VII turnieju piłkarskiego w Opalenicy należał do OSP Zbąszyń
Image1 października 2016 r. z okazji 120 - lecia działalności OSP Opalenica, zorganizowano VII turniej piłkarski drużyn pożarniczych im. Dh Stanisława Majchrzaka. Drużyna reprezentująca OSP Zbąszyń okazała się najlepszą, wygrywając finał ze strażakami z PSP Nowy Tomyśl 3:2, wygrywając wcześniej 3:1 z Opalenicą, 2:1 z Wojnowicami oraz 2:1 z Bukowcem. Czyli jesteśmy najlepsi.
Czytaj całość
 
Star 26 w zbąszyńskiej jednostce
ImageStrażacy ze Zbąszynia postanowili za własne pieniądze kupić zabytkowego Stara 26 tzw. babcię. To ma być hołd dla tych wszystkich druhów, którzy się już niestety powoli wykruszają, a którzy przez 112 lat doprowadzili zbąszyńską jednostkę do tak wysokiego poziomu. To taki pomnik na kółkach w podzięce za wielki wysiłek, jaki starsi druhowie wkładali w budowanie jednostki i poświęcenie w akcjach ratowniczych. Samochód został zakupiony od jednostki w Starym Jaromierzu w gminie Kargowa. Teraz strażacy będą "dopieszczać" babcię, doprowadzając samochód do jak najbardziej autentycznego wyglądu. Debiut planowany jest na 4 maja 2017 roku. Samochód będzie brał udział w ważniejszych świętach i uroczystościach strażackich i gminnych, będzie można nim również pojechać np. do ślubu. Zbąszyńska jednostka przymierza się także to organizowania ogólnopolskiego zlotu starów pożarniczych A25 i A26. Cała masa wyzwań przed nami, ale są siły i zapał.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 294
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK