Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 1687463

Jphp Module

Groźne owady
ImageW poniedziałek 25 lipca strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu dwa razy brali udział w unicestwianiu gniazd owadów, które znajdowały się w pomieszczeniach gospodarczych. Jedno gniazdo szerszeni zostało zlikwidowane na posesji w Zbąszyniu natomiast w Przychodzku w jednym gospodarstwie było gniazdo os i 5 gniazd szerszeni. Strażacy do takich sytuacji nie wyjeżdżają alarmowo natychmiast po zgłoszeniu tylko wieczorem, gdy owady wróciły już do gniazd. Wówczas w specjalnych kombinezonach, strącają gniazdo do worka i je unicestwiają.
Czytaj całość
 
Seria zalań po nawałnicy
Image14 lipca 2016 nad Zbąszyniem i okolicami przez cały dzień przechodziła ulewa z silnymi podmuchami wiatru. Wiele okolicznych jednostek OSP wyjeżdżało do działań polegających na wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń, podwórzy, gospodarstw. Jednostka OSP Zbąszyń wyjeżdżała 2 razy do zalanego podwórza na ulicy Dowdor - Muśnickiego w Zbąszyniu oraz na dworzec kolejowy, gdzie zalane zostało przejście podziemne na perony.
Czytaj całość
 
Na pomoc Opalenicy
ImagePotężna nawałnica, która przeszła nad Opalenicą w dniu 14 czerwca w późnych godzinach popołudniowych wyrządziła bardzo wiele szkód, w postaci zalań piwnic, budynków i ulic. Wiele jednostek straży pożarnej z całego powiatu nowotomyskiego było zadysponowanych do akcji ratowniczych w Opalenicy i okolicznych miejscowościach. W działaniach brał też udział jeden zastęp z OSP Zbąszyń.
Czytaj całość
 
Kolizja na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Poznańskiej w Zbąszyniu
ImageWe wtorek 14 czerwca 2016 około godziny 8.00 na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Poznańskiej doszło do kolizji samochodu osobowego i ciężarowego. Na szczęście żadna osoba nie została mocno poszkodowana. Kierowca samochodu osobowego był oszołomiony. Dobrze, że nie było żadnego pasażera w samochodzie. Na miejsce zdarzenia przyjechał jeden zastęp OSP Zbąszyń i JRG Nowy Tomyśl.
Czytaj całość
 
Wywalczyliśmy 4 miejsce na zawodach pożarniczych
ImageW sobotę 11.06.2016 roku odbyły się w Nądni zawody sportowo - pożarnicze. Nasi druhowie startowali w kategorii seniorzy. Przygotowywali się cały tydzień ćwicząc wszystkie elementy, które należy wykonać. Druh Piotrek podczas ćwiczeń odkrył nowe prawo. Zauważył, że woda pod ciśnieniem, przez źle podłączony wąż, jednak popłynie tam gdzie ona sama chce, nie koniecznie tam, gdzie chce strażak. Przetestował to prawo na swoich kolegach, Łukaszu, Tomku i na sobie fundując niezły prysznic. Wierzymy, że nasz druh Piotrek, po odkryciu tego prawa zajdzie daleko. Tymczasem zawody przebiegały w miłej atmosferze, a nasza zgrana ekipa zajęła 4 miejsce na 9 startujących jednostek OSP z terenu Gminy Zbąszyń.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 287
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK