Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2107139

Jphp Module

Dalszy ciąg przygody z kominami
ImageNie ma końca pożarów powstających w przewodach kominowych. Następne zdarzenie tego typu miało miejsce w Zbąszyniu na ul. Warszawskiej, 11.01.2017 r. tuż po godzinie 15.00. Przyczyny powstania pożaru są w każdym przypadku takie same. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy OSP Zbąszyń oraz 1 z JRG Nowy Tomyśl. Na szczęście nie doszło do żadnej tragedii, ale komin będzie do naprawy.
Czytaj całość
 
Kolejny pożar sadzy. Tym razem w Przyprostyni
ImageW niedzielę 8 stycznia 2017 r. kilka minut po godzinie 18.00 w Przyprostyni doszło do kolejnego pożaru w przewodzie kominowym. To już prawdziwa plaga. Przyczyna zawsze jest ta sama. Nieczyszczony komin, w którym nagromadzona jest sadza i smoła, które pod wpływem wysokiej temperatury zaczynają się palić. Paląca się sadza jeszcze bardziej podnosi temperaturę komina, co często prowadzi do jego rozszczelnienia, czyli po prostu pęknięcia. Przez takie pęknięcia wydostaje się do mieszkania dym, mogący w nocy doprowadzić do zaczadzenia się śpiących tam ludzi. Na szczęście jeszcze najgorszy scenariusz się nie spełnił. Na miejsce zdarzenia zadysponowano po 2 zastępy OSP Zbąszyń i  Przyprostynia oraz drabinę na podnośniku hydraulicznym z JRG Nowy Tomyśl. Po ugaszeniu pożaru strażacy zauważyli rysy na kominie. Teraz kominiarz musi ocenić, czy to powierzchniowa rysa na tynku, czy poważne rozszczelnienie komina.
Czytaj całość
 
Plaga pożarów w kominach
ImageDo kolejnego pożaru w kominie doszło 6 stycznia 2017 r. w Strzyżewie kilkanaście minut po godzinie 9.00. Ze względu na bardzo duże zadymienie zadysponowano 2 zastępy OSP Zbąszyń, 2 z JRG Nowy Tomyśl wraz z drabiną hydrauliczną a także miejscową jednostkę. Temperatura w kominie była tak duża, że niestety doszło do jego rozszczelnienia i obecnie komin nie nadaje się do użytku. Szczęście w tym, że do pożaru nie doszło w nocy, jak domownicy spali, gdyż mogłoby wówczas dojść do tragedii. Strażacy z przy użyciu drabiny hydraulicznej z góry wyczyścili komin, oddymili pomieszczenia, sprawdzili czy ogień nie wydostał się przez rozszczelnienie w kominie na inne elementy konstrukcyjne dachu.
Czytaj całość
 
Kolizja z drzewem
ImageWe wtorek 3 stycznia 2017 roku na terenie całej Polski wiał dość silny wiatr. Wieczorem kilkanaście minut po godzinie 19.00 zbąszyńska jednostka OSP otrzymała wezwanie do kolizji samochodu osobowego z przewróconym na drogę drzewem. Zdarzenie miało miejsce za Przyprostynią w kierunku Chobienic. Na szczęście kierującej samochodem kobiecie nic się nie stało, natomiast przód samochodu został bardzo poważnie uszkodzony. Do zdarzenia zadysponowana była także jednostka OSP Przyprostynia.
Czytaj całość
 
Pożary w okresie świątecznym
Image23 i 26 grudnia 2016 r. doszło do dwóch pożarów. Pierwszy miał miejsce w Zbąszyniu przy ulicy Mostowej, gdzie doszło do pożaru w kotłowni jednego z budynków jednorodzinnych, drugi w Strzyżewie, gdzie zapaliła się sadza w kominie. Śmiało można powiedzieć, że jednego i drugiego zdarzenia można było uniknąć. W Zbąszyniu w akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy z OSP Zbąszyń i jeden z JRG Nowy Tomyśl, natomiast w Strzyżewie po 2 zastępy z OSP Zbąszyń i JRG Nowy Tomyśl.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 296
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK