Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 1755440

Jphp Module

Plaga pożarów w kominach
ImageDo kolejnego pożaru w kominie doszło 6 stycznia 2017 r. w Strzyżewie kilkanaście minut po godzinie 9.00. Ze względu na bardzo duże zadymienie zadysponowano 2 zastępy OSP Zbąszyń, 2 z JRG Nowy Tomyśl wraz z drabiną hydrauliczną a także miejscową jednostkę. Temperatura w kominie była tak duża, że niestety doszło do jego rozszczelnienia i obecnie komin nie nadaje się do użytku. Szczęście w tym, że do pożaru nie doszło w nocy, jak domownicy spali, gdyż mogłoby wówczas dojść do tragedii. Strażacy z przy użyciu drabiny hydraulicznej z góry wyczyścili komin, oddymili pomieszczenia, sprawdzili czy ogień nie wydostał się przez rozszczelnienie w kominie na inne elementy konstrukcyjne dachu.
Czytaj całość
 
Kolizja z drzewem
ImageWe wtorek 3 stycznia 2017 roku na terenie całej Polski wiał dość silny wiatr. Wieczorem kilkanaście minut po godzinie 19.00 zbąszyńska jednostka OSP otrzymała wezwanie do kolizji samochodu osobowego z przewróconym na drogę drzewem. Zdarzenie miało miejsce za Przyprostynią w kierunku Chobienic. Na szczęście kierującej samochodem kobiecie nic się nie stało, natomiast przód samochodu został bardzo poważnie uszkodzony. Do zdarzenia zadysponowana była także jednostka OSP Przyprostynia.
Czytaj całość
 
Pożary w okresie świątecznym
Image23 i 26 grudnia 2016 r. doszło do dwóch pożarów. Pierwszy miał miejsce w Zbąszyniu przy ulicy Mostowej, gdzie doszło do pożaru w kotłowni jednego z budynków jednorodzinnych, drugi w Strzyżewie, gdzie zapaliła się sadza w kominie. Śmiało można powiedzieć, że jednego i drugiego zdarzenia można było uniknąć. W Zbąszyniu w akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy z OSP Zbąszyń i jeden z JRG Nowy Tomyśl, natomiast w Strzyżewie po 2 zastępy z OSP Zbąszyń i JRG Nowy Tomyśl.
Czytaj całość
 
Życzenia

Image 

 

Niech te Święta przepełnione będą radością

i wspaniałą, wyjątkową atmosferą, niech

ogarnie wszystkich ciepło i pogoda ducha

a Nowonarodzony wszystkim błogosławi,

dodaje wiary i nadziei.

 

Życzą strażacy

z Ochotniczej Straży Pożarnej

w Zbąszyniu

 

 
Na ul. Dolnej w Zbąszyniu naczepa spadła z samochodu
ImageW poniedziałkową noc, 20 minut po północy, strażacy ze zbąszyńskiej jednostki zadysponowani zostali do zdarzenia, które miało miejsce w Zbąszyniu na ulicy Dolnej. Z jadącej ciężarówki odczepiła się naczepa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, aż do zakończenia pracy przez pomoc drogową i kierowaniu ruchem.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 294
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK