Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 2107142

Jphp Module

Feralna środa
ImageW środę 22 lutego doszło do dwóch bardzo poważnych zdarzeń drogowych. Na szczęście żadne z nich nie skończyło się tragicznie. Około godziny 16.50, na łuku drogi między przejazdem kolejowym Wierzchaczewo a Zbąszyniem, jadący ze Zbąszynia kierowca samochodu citroen wpadł w poślizg i zderzył się z jadącym ze strony Nowego Tomyśla nissanem. W wyniku zderzenia osoby jadące nissanem zostały zakleszczone w pojeździe.  Przybyli na miejsce strażacy, uwolnili pasażerów i kierowcę nissana. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala na obserwację. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z OSP Zbąszyń i JRG Nowy Tomyśl oraz 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego i policję.
Natomiast po około 2 godzinach doszło do kolizji samochodu z drzewem na drodze wojewódzkiej między Wierzchaczewem a Chrośnicą. Silny wiatr wiejący między godziną 17.00 a 18.00 powalił drzewo na drogę, w które wjechał samochód peugeot. Kierowca odniósł rany głowy i został przewieziony do szpitala. Strażacy z OSP Zbąszyń zostali skierowani bezpośrednio z jednego zdarzenia na drugie.
Czytaj całość
 
Pożar samochodu
Image15.02 2017 na ulicy Poznańskiej w Zbąszyniu, kilkanaście minut po godzinie 14.00 zapalił się samochód dostawczy. Na mejsce zdarzenia zadyspowano 2 zastępy OSP Zbąszyń. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w samochodzie.
Czytaj całość
 
Wypadek na autostradzie
Image17.02.2017 około godziny 9.45 na autostradzie A2 między węzłem Trzciel a Nowy Tomyśl kierowca samochodu Volkswagen Polo uderzył z dużą prędkością w tył jadącego przed nim samochodu ciężarowego z naczepą. W wyniku zderzenia samochód osobowy uległ doszczętnemu zniszczeniu, a 21 letni kierowca został w nim uwięziony. Strażacy przy użyciu  sprzętu hydraulicznego uwolnili kierowcę, którego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do szpitala. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp OSP Zbąszyń. Oprócz tego w akcji ratowniczej brały udział jednostki z OSP Trzciel, Bolewice, Miedzichowo i JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
Pożar suszarni grzybów w Chrośnicy
Image9 lutego br. wczesnym rankiem około godziny 6:04 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru suszarni grzybów w Chrośnicy w sile 2 zastępów. Na miejsce zdarzenia przybyły również zastępy z OSP Chrośnica i Łomnica oraz z JRG Nowy Tomyśl. Łącznie w akcji gaśniczej, która trwała około 1,5 godziny brało udział 8 zastępów straży pożarnej. Właściciel poniósł dość znaczące straty. Pożar powstał przy widlaku, ale co było faktyczną przyczyną, trudno jednoznacznie stwierdzić.
Czytaj całość
 
Ćwiczenia w bibliotece
ImageW poniedziałek 30 stycznia br. około godziny 18.00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z pomieszczeń biblioteki miejskiej w Zbąszyniu. Na miejsce przybyły 3 zastępy z OSP Zbąszyń. Po rozpoznaniu okazało się że oprócz pożaru są także 3 osoby poszkodowane z różnymi urazami. Zadaniem strażaków było wyniesienie osób poszkodowanych ze strefy zagrożenia, udzielić im kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, ugasić ogień i oddymić pomieszczenia. W trakcie działań zasłabł również jeden ze strażaków, któremu także udzielono pomocy. Były to tym razem ćwiczenia. Wcześniej kilka miesięcy temu strażacy byli na rozpoznaniu budynku, poznawali jego układ, wyłączniki prądu i gazu oraz pobliskie hydranty. Dzisiaj mogli sobie przypomnieć rozmieszczenie pomieszczeń podczas symulowanej akcji ratowniczo - gaśniczej, przećwiczyć sobie wszystkie procedury itd. po to, aby wyeliminować ewentualne niedociągnięcia.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 296
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK