Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 1755451

Jphp Module

Wypadek na autostradzie
Image17.02.2017 około godziny 9.45 na autostradzie A2 między węzłem Trzciel a Nowy Tomyśl kierowca samochodu Volkswagen Polo uderzył z dużą prędkością w tył jadącego przed nim samochodu ciężarowego z naczepą. W wyniku zderzenia samochód osobowy uległ doszczętnemu zniszczeniu, a 21 letni kierowca został w nim uwięziony. Strażacy przy użyciu  sprzętu hydraulicznego uwolnili kierowcę, którego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do szpitala. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp OSP Zbąszyń. Oprócz tego w akcji ratowniczej brały udział jednostki z OSP Trzciel, Bolewice, Miedzichowo i JRG z Nowego Tomyśla.
Czytaj całość
 
Pożar suszarni grzybów w Chrośnicy
Image9 lutego br. wczesnym rankiem około godziny 6:04 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru suszarni grzybów w Chrośnicy w sile 2 zastępów. Na miejsce zdarzenia przybyły również zastępy z OSP Chrośnica i Łomnica oraz z JRG Nowy Tomyśl. Łącznie w akcji gaśniczej, która trwała około 1,5 godziny brało udział 8 zastępów straży pożarnej. Właściciel poniósł dość znaczące straty. Pożar powstał przy widlaku, ale co było faktyczną przyczyną, trudno jednoznacznie stwierdzić.
Czytaj całość
 
Ćwiczenia w bibliotece
ImageW poniedziałek 30 stycznia br. około godziny 18.00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z pomieszczeń biblioteki miejskiej w Zbąszyniu. Na miejsce przybyły 3 zastępy z OSP Zbąszyń. Po rozpoznaniu okazało się że oprócz pożaru są także 3 osoby poszkodowane z różnymi urazami. Zadaniem strażaków było wyniesienie osób poszkodowanych ze strefy zagrożenia, udzielić im kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, ugasić ogień i oddymić pomieszczenia. W trakcie działań zasłabł również jeden ze strażaków, któremu także udzielono pomocy. Były to tym razem ćwiczenia. Wcześniej kilka miesięcy temu strażacy byli na rozpoznaniu budynku, poznawali jego układ, wyłączniki prądu i gazu oraz pobliskie hydranty. Dzisiaj mogli sobie przypomnieć rozmieszczenie pomieszczeń podczas symulowanej akcji ratowniczo - gaśniczej, przećwiczyć sobie wszystkie procedury itd. po to, aby wyeliminować ewentualne niedociągnięcia.
Czytaj całość
 
Dalszy ciąg przygody z kominami
ImageNie ma końca pożarów powstających w przewodach kominowych. Następne zdarzenie tego typu miało miejsce w Zbąszyniu na ul. Warszawskiej, 11.01.2017 r. tuż po godzinie 15.00. Przyczyny powstania pożaru są w każdym przypadku takie same. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy OSP Zbąszyń oraz 1 z JRG Nowy Tomyśl. Na szczęście nie doszło do żadnej tragedii, ale komin będzie do naprawy.
Czytaj całość
 
Kolejny pożar sadzy. Tym razem w Przyprostyni
ImageW niedzielę 8 stycznia 2017 r. kilka minut po godzinie 18.00 w Przyprostyni doszło do kolejnego pożaru w przewodzie kominowym. To już prawdziwa plaga. Przyczyna zawsze jest ta sama. Nieczyszczony komin, w którym nagromadzona jest sadza i smoła, które pod wpływem wysokiej temperatury zaczynają się palić. Paląca się sadza jeszcze bardziej podnosi temperaturę komina, co często prowadzi do jego rozszczelnienia, czyli po prostu pęknięcia. Przez takie pęknięcia wydostaje się do mieszkania dym, mogący w nocy doprowadzić do zaczadzenia się śpiących tam ludzi. Na szczęście jeszcze najgorszy scenariusz się nie spełnił. Na miejsce zdarzenia zadysponowano po 2 zastępy OSP Zbąszyń i  Przyprostynia oraz drabinę na podnośniku hydraulicznym z JRG Nowy Tomyśl. Po ugaszeniu pożaru strażacy zauważyli rysy na kominie. Teraz kominiarz musi ocenić, czy to powierzchniowa rysa na tynku, czy poważne rozszczelnienie komina.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 294
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK