Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 1734383

Jphp Module

Pożar suszarni grzybów w Chrośnicy
Image9 lutego br. wczesnym rankiem około godziny 6:04 zostaliśmy zaalarmowani do pożaru suszarni grzybów w Chrośnicy w sile 2 zastępów. Na miejsce zdarzenia przybyły również zastępy z OSP Chrośnica i Łomnica oraz z JRG Nowy Tomyśl. Łącznie w akcji gaśniczej, która trwała około 1,5 godziny brało udział 8 zastępów straży pożarnej. Właściciel poniósł dość znaczące straty. Pożar powstał przy widlaku, ale co było faktyczną przyczyną, trudno jednoznacznie stwierdzić.
Czytaj całość
 
Ćwiczenia w bibliotece
ImageW poniedziałek 30 stycznia br. około godziny 18.00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z pomieszczeń biblioteki miejskiej w Zbąszyniu. Na miejsce przybyły 3 zastępy z OSP Zbąszyń. Po rozpoznaniu okazało się że oprócz pożaru są także 3 osoby poszkodowane z różnymi urazami. Zadaniem strażaków było wyniesienie osób poszkodowanych ze strefy zagrożenia, udzielić im kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, ugasić ogień i oddymić pomieszczenia. W trakcie działań zasłabł również jeden ze strażaków, któremu także udzielono pomocy. Były to tym razem ćwiczenia. Wcześniej kilka miesięcy temu strażacy byli na rozpoznaniu budynku, poznawali jego układ, wyłączniki prądu i gazu oraz pobliskie hydranty. Dzisiaj mogli sobie przypomnieć rozmieszczenie pomieszczeń podczas symulowanej akcji ratowniczo - gaśniczej, przećwiczyć sobie wszystkie procedury itd. po to, aby wyeliminować ewentualne niedociągnięcia.
Czytaj całość
 
Dalszy ciąg przygody z kominami
ImageNie ma końca pożarów powstających w przewodach kominowych. Następne zdarzenie tego typu miało miejsce w Zbąszyniu na ul. Warszawskiej, 11.01.2017 r. tuż po godzinie 15.00. Przyczyny powstania pożaru są w każdym przypadku takie same. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy OSP Zbąszyń oraz 1 z JRG Nowy Tomyśl. Na szczęście nie doszło do żadnej tragedii, ale komin będzie do naprawy.
Czytaj całość
 
Kolejny pożar sadzy. Tym razem w Przyprostyni
ImageW niedzielę 8 stycznia 2017 r. kilka minut po godzinie 18.00 w Przyprostyni doszło do kolejnego pożaru w przewodzie kominowym. To już prawdziwa plaga. Przyczyna zawsze jest ta sama. Nieczyszczony komin, w którym nagromadzona jest sadza i smoła, które pod wpływem wysokiej temperatury zaczynają się palić. Paląca się sadza jeszcze bardziej podnosi temperaturę komina, co często prowadzi do jego rozszczelnienia, czyli po prostu pęknięcia. Przez takie pęknięcia wydostaje się do mieszkania dym, mogący w nocy doprowadzić do zaczadzenia się śpiących tam ludzi. Na szczęście jeszcze najgorszy scenariusz się nie spełnił. Na miejsce zdarzenia zadysponowano po 2 zastępy OSP Zbąszyń i  Przyprostynia oraz drabinę na podnośniku hydraulicznym z JRG Nowy Tomyśl. Po ugaszeniu pożaru strażacy zauważyli rysy na kominie. Teraz kominiarz musi ocenić, czy to powierzchniowa rysa na tynku, czy poważne rozszczelnienie komina.
Czytaj całość
 
Plaga pożarów w kominach
ImageDo kolejnego pożaru w kominie doszło 6 stycznia 2017 r. w Strzyżewie kilkanaście minut po godzinie 9.00. Ze względu na bardzo duże zadymienie zadysponowano 2 zastępy OSP Zbąszyń, 2 z JRG Nowy Tomyśl wraz z drabiną hydrauliczną a także miejscową jednostkę. Temperatura w kominie była tak duża, że niestety doszło do jego rozszczelnienia i obecnie komin nie nadaje się do użytku. Szczęście w tym, że do pożaru nie doszło w nocy, jak domownicy spali, gdyż mogłoby wówczas dojść do tragedii. Strażacy z przy użyciu drabiny hydraulicznej z góry wyczyścili komin, oddymili pomieszczenia, sprawdzili czy ogień nie wydostał się przez rozszczelnienie w kominie na inne elementy konstrukcyjne dachu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 293
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK