Licznik odwiedzin

Odwiedzających: 1734376

Jphp Module

Aktywny Dzień Dziecka ze strażakami
ImageW sobotę 27 maja br. na nowej plaży w Zbąszyniu od godziny 15.30 na dzieci z okazji ich święta czekała cała masa różnych atrakcji. W ramach Aktywnego Dnia Dziecka maluchy mogły korzystać z bezpłatnych zamków dmuchanych, brać udział w wielu konkurencjach. Również nasza jednostka przyłączyła się do organizacji tego święta. Dzieci mogły poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Za udział w przygotowanych konkurencjach dzieci otrzymały lizaki i pamiątkowe medale.
Czytaj całość
 
Ku czci poległym strażakom
ImageW piątek 26.05.2017 r o godzinie 19.00 strażacy z naszej jednostki przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji uczczenia pamięci dwóch strażaków z JRG Białystok, którzy podczas akcji ratowniczej ponieśli śmierć. Strażacy ze Zbąszynia wyprowadzili samochody przed remizę i przez minutę przy dźwięku syreny i sygnałów w samochodach pożarniczych, w pozycji zasadniczej oddali honory poległym.
Czytaj całość
 
Pożar kotłowni w budynku gospodarczym w Nądni
Image8 maja 2017 r. około godziny 0.44 doszło pożaru kotłowni w budynku gospodarczym w Nądni. Na miejsce zdarzenia przybyły 2 zastępy OSP Zbąszyń, jeden z JRG Nowy Tomyśl i jeden z OSP Nądnia. Spaleniu uległo praktycznie całe pomieszczenie wraz ze znajdującymi się w nim urządzeniami, przedmiotami i zgromadzonym paliwem stałym. Strażacy przy zastosowaniu dwóch prądów wody ugasili pożar, następnie sprawdzili kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym cały budynek. Straty po pożarze są dość znaczne, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.
Czytaj całość
 
Dzień Strażaka
ImageDoroczne święto strażaków odbywa się 4 maja w dniu wspomnienia św. Floriana. Tego dnia druhowie z naszej jednostki udali się do kościoła na mszę św. w intencji strażaków. Po uroczystości w kościele i złożeniu kwiatów pod figurą św. Floriana, kontynuowano uroczystość w remizie, gdzie nastąpiło oficjalne przekazanie sprzętu zakupionego z dotacji Firmy IKEA Industry w postaci niskociśnieniowej poduszki powietrznej wysokiego podnoszenia w obecności dyrektora Pawła Zdunka, burmistrza Zbąszynia Tomasza Kurasińskiego i zaproszonych gości. Wręczono również odznaczenia zasłużonym strażakom z OSP Zbąszyń, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został dh Adam Waśkowiak, Srebrnym dh Łukasz Prętki i dh Mateusz Korek, Brązowym dh Tomasz Kańduła. Odznakę Strażak Wzorowy otrzymali druhowie Dawid Piskorski, Mariusz Obst, Adrian Szot, Marek Obst, Łukasz Szymański i Jakub Wrębel.
Czytaj całość
 
OSP Zbąszyń jednostką roku 2017 woj wielkopolskiego
Image6 maja na wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka w Krotoszynie jednostka OSP Zbąszyń została uhonorowana tytułem Jednostka OSP Wielkopolska 2017 w plebiscycie gazety Głos Wielkopolski Asy Bezpieczeństwa. W imieniu zarządu jednostki nagrodę w postaci 6 hełmów, dyplomu i statuetki odebrał naczelnik Zdzisław Prętki. Głosowanie odbywało się za pomocą smsów wysyłanych przez czytelników gazety przez cały kwiecień.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 293
Strażak
ZOSPRP
KPPSP w Nowym Tomyślu
Przegląd Pożarniczy
PCK